سامسونگ کارخانه‌ای ۱۷ میلیارد دلاری برای تولید تراشه تأسیس می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
سامسونگ

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، سامسونگ تا ساعاتی دیگر خبر تأسیس یک کارخانه‌ی ۱۷ میلیارد دلاری برای تولید تراشه در ایالت تگزاس آمریکا را اعلام خواهد کرد. گفته می‌شود این کارخانه در شهر تیلور احداث می‌شود و مساحت زمین آن به حدود ۵ کیلومتر مربع می‌رسد. گویا تولید تراشه توسط این کارخانه از اواخر ۲۰۲۴ آغاز خواهد شد.

در این گزارش آمده که شهرداری شهر تیلور مشوق‌های مالیاتی برای سامسونگ در نظر گرفته و طی ۱۰ سال اول، سامسونگ ۹۰ درصد مالیات کمتری پرداخت خواهد کرد. در حال حاضر سامسونگ در زمینه‌ی تراشه‌های حافظه حرف اول را می‌زند ولی گفته می‌شود این کارخانه برای تولید تراشه‌های دیگر شرکت‌ها بر اساس طراحی آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. بر اساس گزارش‌هایی که قبلا منتشر شده، این کارخانه قادر به تولید تراشه‌های ۳ نانومتری خواهد بود. باید خاطرنشان کنیم سامسونگ در حال حاضر بخشی از تراشه‌های شرکت‌هایی مانند کوالکام و انویدیا را تولید می‌کند.

طی یک سال گذشته، کمبود جهانی تراشه صنایع مختلفی را با مشکلات متعددی روبه‌رو کرده است. مدیرعامل اینتل مدتی قبل اعلام کرد که به نظر می‌رسد این مشکل کمبود تراشه تا سال ۲۰۲۳ هم ادامه پیدا می‌کند. به دلیل همین مشکلات، دولت جو بایدن قصد دارد توان این کشور برای تولید تراشه را افزایش دهد. مدتی قبل، مجلس سنا قانونی برای ارائه‌ی ۵۲ میلیارد دلار یارانه به منظور تأسیس کارخانه‌های تولید تراشه تصویب کرد که البته این قانون هنوز از طرف مجلس نمایندگان تصویب نشده است.

سامسونگ

اگرچه در سرتاسر دنیا شرکت‌های مختلفی می‌خواهند ظرفیت تولید تراشه‌ها را افزایش دهند، اما آماده‌سازی خطوط تولید تراشه‌ها فرایند بسیار زمان‌بری محسوب می‌شود. به‌عنوان مثال مدتی قبل TSMC و سونی اعلام کردند یک کارخانه‌ی تولید تراشه در ژاپن احداث می‌کنند که گویا اواخر ۲۰۲۴ فعالیت خود را آغاز می‌کند. همچنین TSMC در حال ساخت یک کارخانه‌ی ۱۲ میلیارد دلاری در ایالت آریزونا است که آن هم اواخر ۲۰۲۴ آماده می‌شود.

مدیران شرکت تایوانی TSMC مدتی قبل اعلام کردند که طی سه سال آینده حدود ۱۰۰ میلیارد دلار روی تأسیس کارخانه‌های جدید سرمایه‌گذاری می‌کنند و اینتل هم قصد دارد طی ۱۰ سال آینده مبلغ مشابهی را برای این کار هزینه کند.

منبع: The Vergeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما