گوشی‌های جدید سامسونگ با چه تراشه‌هایی عرضه خواهند شد؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
سامسونگ

بر اساس گزارش جدیدی که یکی از رسانه‌های کره‌ای منتشر کرده، تعداد زیادی از گوشی‌ها و تبلت‌های سامسونگ در سال ۲۰۲۲ مبتنی بر چیپست‌های کوالکام خواهند بود و چیپست‌های اگزینوس در رتبه‌ی دوم قرار می‌گیرند.

در این گزارش که بر اساس اسناد فاش شده از سامسونگ نوشته شده، سال آینده تقریبا نیمی از گوشی‌های سامسونگ از چیپست‌های کوالکام استفاده می‌کنند. به طور مشخص، حداقل ۳۱ مدل از تراشه‌های کوالکام بهره می‌برند و ۲۰ مدل همراه با تراشه‌های اگزینوس به دست کاربران می‌رسند. همچنین برای ۱۳ مدل از تراشه‌های مدیاتک استفاده خواهد شد و تراشه‌های شرکت Unisoc هم به‌عنوان قلب تپنده‌ی سه مدل پایین‌رده انجام وظیفه خواهند کرد.

این خبر با توجه به رویکرد سامسونگ طی چند سال گذشته اصلا تعجب‌آور نیست. اما در این میان، مدتی قبل اعلام شد که این شرکت قصد دارد نسبت گوشی‌های مبتنی بر تراشه‌های اگزینوس به کل گوشی‌های این شرکت را از ۲۰ درصد به ۵۰ تا ۶۰ درصد برساند. به همین خاطر، واحد تولید تراشه‌های سامسونگ در سال ۲۰۲۲ عرضه‌ی تراشه‌های اگزینوس را برای این گوشی‌ها بیش از ۲ برابر خواهد کرد. اما حالا با توجه به این گزارش جدید، ظاهرا در سال ۲۰۲۲ چنین چیزی عملی نخواهد شد.

سامسونگ

همان‌طور که احتمالا می‌دانید، گوشی‌های سری گلکسی S22 همراه با جدیدترین تراشه‌ی پرچم‌دار کوالکام و اگزینوس ۲۲۰۰ راهی بازار خواهند شد. اسنپدراگون ۸۹۸ هم برای گلکسی زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴ مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در این میان، گلکسی S22 فن ادیشن و سری گلکسی تب S8 فقط از اگزینوس ۲۲۰۰ بهره خواهند برد. در این گزارش آمده که گلکسی S21 فن ادیشن در دو مدل مبتنی بر اگزینوس ۲۱۰۰ و اسنپدراگون ۸۸۸ راهی بازار می‌شود.

در این گزارش به تراشه‌های برخی از گوشی‌های میان‌رده‌ی سامسونگ هم اشاره شده است. به‌عنوان مثال گلکسی A53 و A33 از تراشه‌های اگزینوس بهره می‌برند ولی گلکسی A73 با اسنپدراگون ۷۷۸G معرفی می‌شود. باید خاطرنشان کنیم گلکسی M52 هم همراه با این گوشی عرضه شده است.

اگرچه برنامه‌های سامسونگ برای چیپست گوشی‌های سال ۲۰۲۲ فاش شده، ولی از طرف دیگر باید به بحران جهانی کمبود تراشه هم اشاره کنیم که شاید این برنامه‌ها را دستخوش تغییر کند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، عرضه‌ی گوشی‌های سامسونگ در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۱ به دلیل کمبود تراشه به طور قابل‌توجهی کاهش پیدا کرده است.

منبع: Android Authorityبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

یک دیدگاه
  1. سپهر

    تازه قرار اگزینوس ۲۲۰۰ بیاد که خیلی قوی تر از ۲۱۰۰ و اسنپدراگون ۹۸۹ هست که واقعا

    اگزینوس ۲۱۰۰ و ۲۲۰۰ شاهکار میشه

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما