این ۴ سری گوشی سامسونگ از این به بعد فقط سالی ۲ بار آپدیت می‌شوند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آپدیت سامسونگ

سامسونگ مدتی قبل آپدیت‌های امنیتی را برای ۴ گوشی گلکسی S21، گلکسی S20، S9 و تعدادی گوشی سری گلکسی A منتشر کرد. برنامه‌ریزی سامسونگ برای انتشار آپدیت‌های امنیتی به صورت ماهانه، سه ماه یک بار و دو سال یک بار است. حالا طبق اعلام سامسونگ، گوشی‌های گلکسی A20s، A30s، A50s و A70s از این به بعد و تا اطلاع ثانوی فقط دو بار در سال آپدیت امنیتی دریافت می‌کنند.

ماه گذشته هم گلکسی A10s راهی این فهرست شد. با توجه به اینکه طبق اعلام سامسونگ گوشی‌های ۲۰۱۹ یا جدیدتر حداقل به مدت ۴ سال آپدیت امنیتی دریافت می‌کنند، پس تمام این مدل‌ها هم حداقل تا سال ۲۰۲۳ از این آپدیت‌ها بهره‌مند خواهند شد.

در این آپدیت‌های امنیتی به غیر از ارائه‌ی اصلاحات ارائه شده از طرف گوگل، خود سامسونگ هم برخی از مشکلات امنیتی به‌خصوص را برطرف می‌کند. گوشی‌های گلکسی A20s، A30s، A50s و A70s همراه با اندروید ۹ راهی بازار شدند و همان‌طور که سامسونگ وعده داده بود، تمام آن‌ها دو نسخه‌ی بعدی اندروید را دریافت کرده‌اند.

آپدیت سامسونگ

سامسونگ همچنین تعدادی از گوشی‌های خود را از لیست آپدیت‌ها حذف کرده و این یعنی دیگر هیچ آپدیتی دریافت نمی‌کنند. به طور مشخص گلکسی A2 Core، J4 Core، J7 پلاس، گلکسی تب E 8 Refresh و گلکسی ویو ۲ دیگر از آپدیت‌های امنیتی بهره‌مند نخواهند شد.

اگرچه سامسونگ وعده داده که بیشتر گوشی‌ها از ۴ سال آپدیت امنیتی بهره می‌برند، ولی با کاهش تعداد این آپدیت‌ها برای گوشی‌های قدیمی می‌تواند توجه بیشتری به گوشی‌های جدید نشان دهد. روی هم رفته در حال حاضر سامسونگ در زمینه‌ی آپدیت گوشی‌های خود یکی از بهترین شرکت‌های اکوسیستم اندروید محسوب می‌شود.

منبع: Android Policeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما