سامسونگ انتظار دارد در سال ۲۰۲۵ فروش گوشی‌های تاشو از سری S بیشتر شود

۲۲ مرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
فروش گوشی‌های تاشو

سامسونگ یک هدف نسبتا سخت برای خود تعیین کرده و آن هم این است که انتظار دارد تا سال ۲۰۲۵، فروش گوشی‌های تاشو از سری گلکسی S بیشتر شود.

سامسونگ در سال ۲۰۱۹، رسما فعالیت خود را در زمینه‌ی تولید گوشی‌های هوشمند آغاز کرد. شرکت کره‌ای در نخستین تجربه‌ی خود شکست خورد؛ گلکسی فولد آنقدر بد بود که اصلا نمی‌شد روی آن حساب کرد و تقریبا می‌توان گفت همه تصور کردند نمی‌شود حالا حالاها به گوشی‌های تاشو اعتماد کرد. اما یک سال هم نشد که سامسونگ با سری زد فولد و زد فلیپ، یک جهش عظیم در این زمینه داشت و کاربران را متعجب کرد.

اکنون سه سال از ورود گوشی‌های تاشو به بازار می‌گذرد و می‌بینیم که هر بار این محصولات بهتر و پیشرفته‌تر از قبل می‌شوند. البته که اوج تغییرات از نسل ۲ به ۳ بود ولی از ۳ به ۴ که سه روز پیش هم اتفاق افتاد، خیلی تفاوت فاحشی را شاهد نبودیم. با این حال سال گذشته گذشته بود که گلکسی زد فلیپ ۳ توانست بالاتر از هر گوشی دیگری از سامسونگ در بازار کره‌ی جنوبی به پرفروش‌ترین گوشی تبدیل شود و این موفقیت اصلا اتفاقی نبود.

سامسونگ واقعا دارد پیشرفت می‌کند و این طراحی هم واقعا به دل کاربران نشسته است. همین موارد باعث شده سامسونگ این جرئت را به خود بدهد که مدعی شود در سال ۲۰۲۵، گوشی‌های تاشو ۵۰٪ از سهم بازار را در اختیار خواهند گرفت (در بین گوشی‌های بالارده‌ی سامسونگ) و آن‌ها خواهند بود که به استانداردی جدید در دنیای گوشی‌های هوشمند تبدیل می‌شوند.

فروش گوشی‌های تاشو به سرعت در حال رشد است. از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ فقط یک سال گذشت اما شاید باور نکنید که رشد گوشی‌های تاشو در همین مدت زمان کوتاه ۳۰۹٪ بود. البته که فروش کلی آن‌ها تا پایان سال ۲۰۲۱ فقط به ۹ میلیون رسید و این میزان در مقایسه با فروش گوشی‌های معمولی شاید خیلی زیاد نباشد اما وقتی این میزان را با سال قبل خودشان مقایسه کنید، می‌بینید که واقعا پیشرفت چشمگیر و بزرگی به حساب می آید. البته از این میزان، ۷٫۱ میلیون فقط مربوط به گلکسی زد فولد ۳ و زد فلیپ ۳ بود و باقی، مربوط به سایر گوشی‌های تاشو در حالی که این دو گوشی در آگوست سال ۲۰۲۱ در دسترس قرار گرفتند.

فروش گوشی‌های تاشو

TM Roh، مدیرعامل سامسونگ در نشست خبری بعد از معرفی گلکسی زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴

گوشی تاشوی گلکسی زد فلیپ هم به خاطر قیمت پایین‌تر و شکل ظاهری نزدیک به گوشی‌های معمولی، توانست محبوبیت بیشتری در مقایسه با برادر بزرگ‌تر و گران‌قیمت‌تر خود در نزد کاربران پیدا کند. برای مثال زد فلیپ ۳ توانست از این ۷٫۱ میلیون، حدودا ۴٫۶ میلیون فروش را به خود اختصاص دهد. در سه ماه نخست امسال هم ۱ میلیون به این تعداد اضافه شد تا بدین ترتیب زد فلیپ در مدت زمان کوتاهی بعد از تولید بتواند به پرفروش‌ترین گوشی تاشو تبدیل شود و به تنهایی، نیمی از میزان فروش گوشی‌های تاشو در سه ماه نخست سال ۲۰۲۲ را مال خود کند.

گلکسی زد فلیپ ۴ و فولد ۴ هم از آن‌جایی که فرق خاصی با نسل قبل ندارند و قیمت آن‌ها هم کاملا مشابه آن‌هاست در حالی که از لحاظ توان سخت‌افزاری بسیار بهتر شده‌اند، می‌توانند مسیر موفقیت‌آمیز نسل قبل را ادامه دهند و بار دیگر رکوردشکنی کنند. البته باز هم انتظار داریم این زد فلیپ ۴ باشد که فروش بیشتری از زد فولد ۴ خواهد داشت.

البته سامسونگ برای اینکه بتواند به این هدف سختی که تعیین کرده دست پیدا کند، باید قبل از آن به شایعه‌ای که پیش‌تر وجود داشت تحقق ببخشد. یعنی تولید گوشی‌های تاشوی میان‌رده از سری گلکسی A چرا که فقط در آن زمان است که میلیون‌ها کاربر مشتاق برای تجربه‌ی گوشی‌های تاشو به خرید آن‌ها رغبت نشان می‌دهد. فعلا برخی از کاربرانی که توانایی خرید گوشی‌های تاشو را هم داشته باشند، ۱۰۰۰ دلار برایشان هزینه نمی‌کنند چون اصلا مبلغ کمی نیست. اما اگر قیمت آن‌ها به کمتر از ۱۰۰۰ دلار برسد، مثلا اطراف ۶۰۰ یا ۵۰۰ دلار، قطعا تمایل برای خرید آن‌ها به شدت افزایش پیدا می‌کند.

پیش‌تر گفته می‌شود گوشی‌های تاشوی از سری گلکسی A قرار است در سال ۲۰۲۴ از راه برسند. هدف سامسونگ هم قرار است در سال ۲۰۲۵ محقق شود. حال باید دید وضعیت به چه شکلی خواهد بود.

منبع: GSMArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه