سامسونگ انتظار دارد فروش زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴ دو برابر نسل قبل باشد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
فروش زد فولد 4

به نظر می‌رسد سامسونگ از گوشی‌های تاشوی نسل جدید خود انتظار زیادی دارد. گلکسی زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴ قرار است تابستان امسال با تغییراتی نه چندان چشمگیر در مقایسه با نسل قبل راهی بازار شوند اما با این حال سامسونگ انتظار دارد فروش آن‌ها بسیار بیشتر از نسل گذشته باشد.

گلکسی زد فولد ۳ و زد فلیپ ۳ با پیشرفت زیادی که در مقایسه با نسل قبل خود یعنی سری زد ۲ داشتند، توانستند نظر مثبت خیلی از کاربران را به خود جلب کنند. در نتیجه استقبال خوبی از آن‌ها شد و همین موضوع به سامسونگ اجازه داد سری زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴ را تقریبا مشابه همان محصولات اما با اندکی بهبودی جزئی طراحی کند.

در رابطه با این گوشی‌ها اطلاعات بسیار زیادی منتشر شده است که متأسفانه نمی‌توان گفت تمام آن‌ها معتبر و موثق هستند. اما فقط یک مورد وجود دارد که می‌توانیم در رابطه با آن مطمئن باشیم و آن هم این است که سامسونگ می‌خواهد میزان فروش نسل جدید، بسیار بیشتر از نسل قبل باشد.

طبق آمار و ارقام مستند، ظاهرا سامسونگ توانست در سال ۲۰۲۲، در مجموع حدودا ۷ میلیون زد فولد ۳ و زد فلیپ ۳ را تولید و به فروش برساند. اما انتظار دارد در سال ۲۰۲۳ این میزان برای زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴ به بیش از ۱۵ میلیون دستگاه برسد. این هدف شرکت کره‌ای شاید بلندپروازانه یا بهتر است بگوییم بیش از حد بلندپروازانه به نظر برسد، اما دست نیافتنی نیست چرا که مردم نشان داده‌اند که به فناوری تاشو علاقه‌ی زیادی دارند، اگر شرکتی بتواند به آن‌ها در رابطه با کیفیت این گوشی‌ها اطمینان خاطر بدهد که خوشبختانه سامسونگ توانسته طی این سه سال فعالیتی که در زمینه‌ی تولید گوشی‌های تاشو دارد، چنین کار سختی را انجام دهد.

البته نمی‌دانیم این ۱۵ میلیون، آمار فروشی است که سامسونگ می‌خواهد به صورت کلی برای گوشی‌های تاشوی مورد انتظار خود در نظر بگیرد یا میزانی است که شرکت کره‌ای در نظر دارد تا پایان سال ۲۰۲۲ به آن دست پیدا کند. از آن‌جایی که گلکسی زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴ قرار است تابستان امسال راهی بازار شوند به نظر می‌رسد آنقدر فضا داشته باشند که بتوانند به فروش ۱۵ میلیون دست پیدا کنند ولی برای گوشی‌های تاشو، پیشرفتی تا این اندازه سریع شاید اتفاق نیفتد. با این حال برخی از خبرگزاری‌ها حتی معتقدند فروش گوشی‌های تاشوی مورد انتظار شرکت کره‌ای شاید حتی به ۱۸ میلیون هم برسد. ولی در چه بازه‌ی زمانی، مشخص نیست.

Leaked Galaxy Z Fold 4 render - Samsung expects the Galaxy Z Flip 4 and Z Fold 4 to massively outsell their forerunners

تصویر منتسب به گلکسی زد فولد ۴

البته برگ برنده‌ی سامسونگ در نسل جدید، قیمت خواهد بود. گفته می‌شود شرکت کره‌ای می‌خواهد قیمت گوشی‌های تاشوی خود را برای امسال کاهش دهد. با این حساب، می‌توان انتظار داشت فروش بسیار خوبی را تجربه کنند. این موضوع خصوصا برای مدل زد فلیپ ۴ صادق است چرا که مدل کنونی این گوشی توانست در بازار کره‌ی جنوبی به پرفروش‌ترین گوشی تبدیل شود؛ موفقیتی که انتظار نداشتیم آنقدر زود رخ دهد. این گوشی توانست به تنهایی، در بازار گوشی‌های تاشو، ۵۱٪ از سهم فروش را مال خود کند. در حالی که این میزان برای زد فولد ۳ کمتر از ۲۵٪ بود. این فاصله‌ی زیاد در سه ماه سوم ۲۰۲۱ از این هم بیشتر شد. هرچند در سه ماه چهارم، به خاطر تخفیف‌های سال نو که روی زد فولد اعمال شد، شاهد نزدیک‌تر شدن آمار فروش دو گوشی به هم بودیم.

این نشان می‌دهد اگر سامسونگ زد فولد ۴ را با قیمت معقول‌تری راهی بازار کند، قطعا می‌تواند بیشتر از آنچه که انتظار داشت، کاربران را به سمت خود بکشد. البته گفته می‌شود شرکت کره‌ای در حال کار روی یک گوشی تاشوی میان‌رده از سری A است تا بتواند برای آن دسته از کاربرانی که بودجه‌ی محدودتری دارند هم گوشی تاشو تولید کند. قطعا با ورود این گوشی‌ها به بازار، مرز مشخصی بین گوشی‌های تاشوی بالارده و پایین‌رده وجود خواهد داشت و سامسونگ هم دیگر مجبور نخواهد شد روی قیمت محصولات خود مانور دهد.

حال باید دید گلکسی زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴ با تغییرات کم اما نسبتا خوبی که گفته می‌شود قرار است روی آن‌ها اعمال شود می‌توانند بیش از دو برابر نسل قبل فروش داشته باشند یا این انتظار سامسونگ به حقیقت تبدیل نخواهد شد. شما چه فکری در این رابطه می‌کنید؟

منبع: PhoneArenaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. خلو مجید

    خب منم انتظار دارم

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما