سامسونگ شاید استفاده از تراشه‌ی اگزینوس را در گوشی‌های جدیدش بیشتر کند

۲۰ مهر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اگزینوس

سامسونگ گوشی‌های پرچم‌دار خود را در دو مدل مجهز به تراشه‌های اسنپدراگون و اگزینوس راهی بازار می‌کند. مدل‌های مبتنی بر تراشه‌های ساخت کوالکام راهی بازار چین و آمریکا می‌شوند و کاربران ساکن دیگر مناطق جهان باید از تراشه‌های اگزینوس بهره ببرند. حالا سایت کره‌ای ET News گزارش داده که سامسونگ می‌خواهد تراشه‌های اگزینوس را برای تعداد بیشتری از گوشی‌های خود مورد استفاده قرار دهد.

به طور مشخص، این شرکت قصد دارد نسبت گوشی‌های مبتنی بر تراشه‌های اگزینوس به کل گوشی‌های این شرکت را از ۲۰ درصد به ۵۰ تا ۶۰ درصد برساند. به همین خاطر، واحد تولید تراشه‌های سامسونگ در سال ۲۰۲۲ عرضه‌ی تراشه‌های اگزینوس را برای این گوشی‌ها بیش از ۲ برابر خواهد کرد.

اگزینوس

یک منبع آگاه گفته که سامسونگ برای نسل جدید تراشه‌های اگزینوس، مشکلات مربوط به ارتباطات ۵G و ایجاد حرارت زیاد را برطرف کرده است. در حال حاضر بیشتر گوشی‌های ارزان‌قیمت سامسونگ از تراشه‌های ساخت کوالکام یا مدیاتک بهره می‌برند و به نظر می‌رسد سامسونگ قصد دارد برای این گوشی‌ها هم از تراشه‌های ساخت خود استفاده کند.

باید خاطرنشان کنیم اگزینوس‌ ۱۰۸۰ بهترین چیپست میان‌رده‌ی سامسونگ محسوب می‌شود که هنوز برای هیچکدام از گوشی‌های گلکسی مورد استفاده قرار نگرفته است و برای بهره‌گیری از آن باید از بین گوشی‌های ویوو دست به انتخاب بزنید. اگرچه سامسونگ می‌خواهد شمار گوشی‌های مبتنی بر تراشه‌های ساخت خود را افزایش دهد، ولی مدتی قبل یکی از افشاگران اعلام کرد که گوشی‌های سری گلکسی S22 مجهز به چیپست اسنپدراگون به دلیل مشکلات تولید اگزینوس‌ ۲۲۰۰ راهی بازارهای بیشتری خواهند شد.

منبع: Android Authority

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه