نخستین تبلت تاشوی سامسونگ شاید شش ماه دیگر عرضه شود

۱۷ مرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
تبلت تاشوی سامسونگ

سامسونگ اگرچه در حال حاضر بزرگ‌ترین شرکت فعال در زمینه‌ی تولید گوشی تاشو به حساب می‌آید اما شاید طی شش ماه آتی از نخستین تبلت تاشوی خود هم رونمایی کند.

اگرچه تا دو روز دیگر سامسونگ از گوشی‌های تاشوی مورد انتظار خود رونمایی می‌کند، اما به نظر می‌رسد برنامه دارد امسال از تبلت تاشوی خود هم رونمایی کند. تبلتی که اگر رونمایی شود، به نخستین تبلت شرکت کره‌ای با این قابلیت تبدیل خواهد شد. گوشی‌های تاشوی امسال سامسونگ در دو مدل فولد و فلیپ راهی بازار می‌شوند تا بدین ترتیب تعداد این محصولات در بازار بسیار بیشتر شود. اما در حال حاضر هیچ تبلت هوشمندی با این قابلیت در بازار وجود ندارد.

سامسونگ چند ماه پیش نشان داد که نه تنها برای گوشی بلکه برای محصولات بزرگ‌تر هم نمایشگرهای تاشو در دست ساخت دارد و حتی از نمونه‌های اولیه‌ی آن‌ها هم رونمایی کرد. تصور اینکه یک تبلت با نمایشگر تاشو راهی بازار شود اندکی عجیب است چرا که این محصولات در حالت عادی اندازه‌ی بزرگی دارند. حال دو حالت وجود دارد؛ یا سامسونگ تبلتی با اندازه‌ی بسیار بزرگ اما با نمایشگری تاشو تولید خواهد کرد که وقتی بسته است، یک تبلت معمولی و وقتی هم که باز می‌شود، یک تبلت بزرگ باشد، یا اینکه محصولی با اندازه‌ی متوسط تولید خواهد کرد که وقتی باز می‌شود، به اندازه‌ی یک تبلت معمولی خواهد بود.

متأسفانه اطلاعات زیادی در رابطه با تبلت تاشوی سامسونگ در اختیار نداریم اما گفته می‌شود زمانی که شرکت کره‌ای تصمیم بگیرد از تبلت‌های سری گلکسی تب S9 رونمایی کند، این محصولات را هم راهی بازار خواهد کرد. این یعنی به احتمال بسیار فراوان باید در ماه ژانویه یا نهایتا فوریه‌ی سال ۲۰۲۳ شاهد رونمایی از این تبلت باشیم.

حال اینکه این تبلت‌ها مثل گوشی‌های هوشمند، یک خط تولید جداگانه خواهند داشت و یا جانشین یک سری خاص خواهند شد مشخص نیست. در بازار تبلت‌ها، برخلاف گوشی‌های هوشمند، سامسونگ فقط یک سری پرچم‌دار آن هم از سری تب S دارد. قبلا دو و امسال از سه مدل استاندارد، پلاس و اولترا از این سری رونمایی شد و انتظار می‌رود برای سال‌های آینده هم وضعیت همین باشد. این یعنی سامسونگ تبلت‌های دیگری ندارد که مدل‌های تاشو را بخواهد جایگزین آن‌ها کند. بنابراین منطقی‌ترین حالت ممکن این است که مثل گوشی‌های هوشمند، آن‌ها را در کنار تبلت‌های معمولی به دست مشتریان برساند.

سامسونگ در حال حاضر نمایشگرهای منعطف زیادی دارد. از نوع دوگانه و اسلایدی گرفته تا رول‌شونده، که منتظر این هستند که در یک گجت هوشمند مورد استفاده قرار بگیرند. سامسونگ فعالیت خود را در این زمینه از سال ۲۰۱۹ رسما آغاز کرد و هر سال بهتر و پیشرفته‌تر از قبل ظاهر شد. حتی ایده‌ی ساخت لپ‌تاپی ۱۷ اینچی با نام گلکسی بوک هم در ذهن شرکت قرار دارد که مشخص نیست چه زمانی به واقعیت تبدیل می‌شود.

از آن‌جایی که هیچ حرفی راجع به تبلت تاشوی سامسونگ زده نشده، بعید است شرکت کره‌ای امسال از آن رونمایی کند. این اتفاق در بهترین حالت باید در نخستین ماه سال جاری رخ دهد و در نتیجه هنوز تا آن زمان فاصله‌ی بسیار زیادی باقی مانده است. بنابراین نمی‌توان با قاطعیت گفت این تبلت چه نوع نمایشگر تاشونده‌ای خواهد داشت، چه مشخصاتی خواهد داشت و اینکه اصلا در چه مدل‌هایی و با چه قیمتی عرضه خواهد شد. حتی باید کاربرد آن و دلیل متمایز بودنش در مقایسه با تبلت‌های معمولی هم توضیح داده شود تا بدین ترتیب کاربران دلیلی برای خرید داشته باشند.

در حال حاضر نزدیک‌ترین محصولات تاشوی سامسونگ به انتشار، گلکسی فولد ۴ و فلیپ ۴ هستند. اما انتظار می‌رود تبلت‌های شرکت با نام گلکسی فلکس یا زد تب در دسترس قرار بگیرند. هرچند بنا به دلایلی که قبلا شرح دادیم، شرکت خیلی مشتاق به استفاده از حرف Z در محصولاتش نیست. با این حال باید منتظر ماند و دید در نهایت چه سیاستی در این زمینه در پیش گرفته می‌شود.

منبع: SamMobile

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه