سامسونگ شاید در گوشی‌های تاشوی بعدی از دوربین‌های چرخان عجیب استفاده کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
دوربین چرخان سامسونگ

سامسونگ به تازگی یک پتنت را ثبت کرده که طراحی دوربین چرخان برای گوشی‌های تاشو را نشان می‌دهد. طبق طرح‌های موجود در اسناد این پتنت، دوربین موردنظر در سمت راست بخش فوقانی گوشی تاشو تعبیه شده که با چرخیدن ۱۸۰ درجه‌ای می‌تواند به‌عنوان دوربین سلفی و دوربین اصلی انجام وظیفه کند.

این ماژول دوربین با توجه به جهت گوشی تاشو می‌تواند به صورت خودکار حرکت کند. در حالت بسته بودن گوشی، دوربین به سمت مقابل حرکت می‌کند و اگر گوشی تاشو باز شود دوربین به سمت کاربر می‌چرخد. همچنین کاربران با بهره‌گیری از گزینه‌ی نرم‌افزاری می‌توانند جهت‌گیری آن تغییر دهند. بنابراین در حالت باز و بسته بودن گوشی تاشو کاربران می‌توانند از آن به عنوان دوربین سلفی و دوربین اصلی استفاده کنند.

سامسونگ در زمینه‌ی دوربین‌های چرخان پتنت‌های مختلفی را ثبت کرده و مثلا در همین زمینه می‌توانیم به گلکسی A80 اشاره کنیم با دوربین چرخان راهی بازار شد. روی هم رفته این نوع طراحی برای گوشی‌های تاشو می‌تواند مزایای مختلفی به همراه داشته باشد. یک گوشی تاشو مانند گلکسی زد فولد ۲ از دوربین سلفی در نمایشگر تاشو، دوربین سلفی در نمایشگر بیرونی و دوربین‌های اصلی بهره می‌برد. اما استفاده از دوربین چرخان می‌تواند به عنوان جایگزین تمام این دوربین‌ها انجام وظیفه کند. علاوه بر این فضای خالی بیشتری برای باتری بزرگ‌تر یا دیگر قطعات ایجاد می‌شود.

دوربین چرخان سامسونگ
دوربین چرخان سامسونگ

در همین زمینه می‌توانیم به شرکت‌هایی مانند شیائومی اشاره کنیم که چندین پتنت را برای دوربین‌های چرخان ثبت کرده‌اند ولی هنوز چنین مشخصه‌ای برای گوشی‌های تاشو مورد استفاده قرار نگرفته است. از طرف دیگر، باید خاطرنشان کنیم که خود گوشی‌های تاشو به اندازه‌ی کافی آسیب‌پذیر هستند و استفاده از دوربین متحرک برای آن‌ها منجر به افزایش این آسیب‌پذیری می‌شود. اگرچه دوام این گوشی‌ها روزبه‌روز بهتر می‌شود، اما همچنان نمی‌توانیم نگرانی‌های مربوط به دوام آن‌ها را نادیده بگیریم.

با توجه به اینکه این پتنت به تازگی ثبت شده، این احتمال وجود دارد که سامسونگ در حال عملی کردن چنین ایده‌ای است. در هر صورت در آینده‌ی نزدیک برای گوشی گلکسی زد فولد ۳ نباید انتظار راه‌یابی این مشخصه را داشته باشیم. شما در این مورد چه فکر می‌کنید؟ آیا گوشی‌های تاشو با دوربین چرخان جذاب‌تر می‌شوند؟ نظر خود را در بخش کامنت‌ها با ما و دیگران در میان بگذارید.

منبع: Android Authorityبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

یک دیدگاه
 1. Reza

  روز به روز داره جذاب تر میشه
  اول دوربین زیر نمایشگر
  بعد از بین رفتن خط تا
  سپس عدم حضور دکمه های فیزیکی
  و الان هم دوربین چرخشی
  منتظر اخبار جدید هستیم…..

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما