عکس و مشخصات هدفون بی‌سیم گلکسی بادز ۲ به بیرون درز کرد

۸ خرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
هدفون بی‌سیم گلکسی بادز 2

گلکسی بادز ۲ قرار است به‌عنوان جدیدترین هدفون بی‌سیم سامسونگ، به‌زودی به تولید انبوه برسد. این گفته اگرچه تأیید نشده اما چون شاهد حضور این گجت در تست FCC بودیم، به نظر می‌رسد حقیقت داشته باشد.

سامسونگ اوایل امسال و به همراه پرچم‌دارهای سری گلکسی S21، از هدفون بی‌سیم جدید خود تحت عنوان گلکسی بادز پرو رونمایی کرد. نام‌گذاری هدفون‌های بی‌سیم این شرکت اصلا رویه‌ی مشخصی ندارد. مثلا از گلکسی بادز به گلکسی بادز پلاس و از آن به گلکسی بادز لایو و سپس بادز پرو رسیدیم. نامی هم که گفته می‌شود برای محصول جدید این شرکت در نظر گرفته شده، گلکسی بادز ۲ است که نمی‌دانیم دقیقا قرار است جانشین کدام هدفون بی‌سیم از مدل‌های موجود شود.

هرچه که هست، به نظر می‌رسد باید به‌زودی شاهد رونمایی از این هدفون بی‌سیم باشیم. چرا که به‌تازگی شاهد حضور آن در تست FCC بودیم و معمولا گجتی که به این مرحله می‌رسد، به تاریخ رونمایی خود هم بسیار نزدیک می‌شود. همین موضوع می‌تواند به این معنا باشد که گلکسی بادز ۲ در واقع یک میان‌رده است و نه پرچم‌داری در حد و اندازه‌های گلکسی بادز پرو. چون منطقی است در یک سال، فقط یک هدفون بی‌سیم پرچم‌دار معرفی شود.

حضور این محصول در FCC باعث شد نه تنها به خود هدفون بلکه به تصویر کیس آن هم دسترسی داشته باشیم. اگرچه با توجه به شایعه‌ها و خبرهای مختلف، به نظر می‌رسد این هدفون قرار است جایگزین گلکسی بادز و گلکسی بادز پلاس شود اما حداقل ظاهر آن نشان می‌دهد که سامسونگ ترجیح داده از طراحی گلکسی بادز پرو برای آن استفاده کند که بسیار هم با استقبال کاربران مواجه شد. یعنی در واقع یک هدفون با سری‌های کوچک که کاملا درون گوش نشسته و چیزی هم از آن بیرون نمی‌ماند.

این‌طور که به نظر می‌رسد، این هدفون باید دو میکروفون داشته باشد؛ یکی داخلی و دیگری خارجی. یک سنسور مادون قرمز هم برای تشخیص قرار گرفتن درون گوش هم وجود دارد تا بدین ترتیب وقتی هدفون را از گوش خارج کردید، موسیقی متوقف شود. گفته می‌شود گلکسی بادز ۲ قرار نیست به قابلیت محبوب حذف نویز اکتیو مجهز شود تا بیش از پیش از این بابت که این محصول یک میان‌رده هست مطمئن شویم اما یکی از موثق‌ترین و افشاگران حوزه‌ی فناوری یعنی Ice Universe معتقد است این هدفون هم از قابلیت حذف نویز اکتیو بهره می‌برد.

می‌رسیم به کیس شارژر این محصول که با شماره مدل EP-QR177 شناخته شده و حداقل از لحاظ سرعت شارژ، مشخصات مشابهی با گلکسی بادز پرو دارد. با توجه به تصویری که از طراحی این کیس منتشر شده، به نظر می‌رسد باید از لحاظ ظاهری، کاملا شبیه به کیس گلکسی بادز پرو باشد. اما قطعا باید از لحاظ یک سری قابلیت‌ها متفاوت با بازد پرو باشد.

هدفون بی‌سیم گلکسی بادز 2

نکته‌ی جالب اینجاست که Ice Universe در یکی از توییت‌های خود به این نکته اشاره کرد که گلکسی بادز ۲ از کیفیت صدای بهتر و همچنین قابلیت حذف نویز بهره می‌برد. در رابطه با موضوع دوم مطمئن نیستیم اما در رابطه با موضوع اول اصلا مشخص نیست منظور این افشاگر نسبت به کدام هدفون بی‌سیم موجود بوده؟ باز هم باید به این نکته اشاره کنیم که گلکسی بادز ۲ طبق خبرها و شایعه‌ها قرار بود یک هدفون میان‌رده و جانشین گلکسی بادز و گلکسی بادز پلاس باشد. بنابراین به نظر می‌رسد منظور از Ice Universe در واقع همین هدفون‌ها بودند که از حذف نویز هم بهره نمی‌برند و نه بادز پرو که در در حال حاضر یکی از بهترین‌ها در نوع خود به حساب می‌آید.

این احتمال وجود دارد که شرکت کره‌ای بخواهد گلکسی بادز ۲ را در ماه جولای و در رویداد آنپکدی که قرار است در آن شاهد گوشی‌های تاشوی جدید یعنی گلکسی زد فلیپ ۳ و گلکسی زد فولد ۳ باشیم رونمایی کند. یا حتی در ماه آگوست و همراه با گلکسی S21 فن ادیشن تا بدین ترتیب طبق برنامه‌ریزی قبلی خود در عرضه‌ی گلکسی بادز پیش برود و از طرفی از دو پرچم‌دار مقرون‌به‌صرفه هم رونمایی شود؛ چون گلکسی S21 فن ادیشن هم به‌عنوان مدل مقرون‌به‌صرفه‌ی پرچم‌داران سری S21، محصول قدرتمندی به حساب می‌آید.

با این حال خبرها پیرامون این گجت بسیار کم هستند و تا زمان رونمایی از آن هم حداقل یک ماه باقی مانده. بنابراین انتظار داریم طی روزها یا هفته‌های آتی، خبرهای بیشتر و موثق‌تری در رابطه با آن منتشر شود.

منبع: GSMArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه