سامسونگ پشتیبانی از گلکسی نوت ۸ را رسما متوقف کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
گلکسی نوت 8

ساعاتی قبل سامسونگ نام گلکسی نوت ۸ را از لیست گوشی‌های واجد شرایط دریافت آپدیت‌های امنیتی خارج کرد و این یعنی دیگر هیچ آپدیت نرم‌افزاری برای این گوشی منتشر خواهد شد. گفتنی است دو ماه قبل آخرین آپدیت امنیتی برای این گوشی ارائه شد.

باید خاطرنشان کنیم گلکسی نوت ۸ در فوریه ۲۰۱۸ اندروید ۹ را دریافت کرد که آخرین آپدیت مهم این گوشی محسوب می‌شود. همچنین در کنار این گوشی، سامسونگ دیگر برای تبلت گلکسی تب A (2017) آپدیت جدیدی ارائه نخواهد داد.

سامسونگ در سال ۲۰۱۷ از گوشی گلکسی نوت ۸ رونمایی کرد و این یعنی به مدت ۴ سال برای آن آپدیت ارائه کرده است. روی هم رفته در اکوسیستم اندروید، معمولا گوشی‌ها در بهترین حالت حدود ۴ سال آپدیت نرم‌افزاری دریافت می‌کنند. حتی گوگل که خود توسعه‌دهنده‌ی اندروید است، فقط به مدت ۳ سال از گوشی‌های خود پشتیبانی می‌کند. اگرچه گوشی‌های گوگل پیکسل آپدیت‌های مهم را زودتر دریافت می‌کنند، اما سامسونگ گوشی‌های خود را برای مدت بیشتری به‌روز نگه می‌دارد.

گلکسی نوت 8

گلکسی نوت ۸ روی هم رفته گوشی بسیار مهمی برای سامسونگ بود زیرا نسل بعدی گوشی فاجعه‌بار گلکسی نوت ۷ محسوب می‌شود. این گوشی بدون هیچ مشکلی راهی بازار شد و توانست حاشیه‌های نسل قبلی خود را پشت سر بگذارد. با وجود اینکه گوشی‌های سری نوت بخش مهمی از سامسونگ به حساب می‌آیند، اما تمام شواهد از مرگ این گوشی‌ها خبر می‌دهند و به نظر می‌رسد دیر یا زود این خبر به طور رسمی از طرف سامسونگ اعلام خواهد شد.

منبع: ۹ToGoogleبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما