مشخصات دوربین گلکسی S21 اولترا فاش شد

۱۸ آذر ۱۳۹۹ | ۰۹:۲۹ ۱۸ آذر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
گلکسی S21 اولترا

یکی از افشاگران مشهور حوزه‌ی تکنولوژی که با نام کاربری Ice Universe در توییتر فعالیت می‌کند، روز گذشته مشخصات تمام دوربین‌های اصلی گلکسی S21 اولترا را فاش کرد. البته در این زمینه قبلا هم گزارش‌های دیگری منتشر شده ولی حالا با تأیید این افشاگر مشهور، با خیال راحت می‌توانیم به این جزئیات بپردازیم.

به گفته‌ی این افشاگر، دوربین اصلی این گوشی مبتنی بر سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی ISOCELL HM3 است که از پیکسل‌های ۰٫۸ میکرونی بهره می‌برد. نسبت به سنسور HM1 که سامسونگ سال جاری میلادی برای پرچم‌داران خود استفاده کرده، این سنسور جدید حدود ۱۲ درصد حساسیت بیشتری نسبت به نور دارد.

گلکسی S21 اولترا

این رزولوشن به اندازه‌ای است که کاربران تا سه برابر زوم دیجیتال با افت کیفیت مواجه نخواهند شد. در کنار دوربین اصلی، دوربین ۱۰ مگاپیکسلی تله‌فوتو با قابلیت زوم اپتیکال ۳ برابری تعبیه شده است. احتمالا اگر زوم از ۳ برابر بیشتر شود، این گوشی داده‌های مربوط به دوربین اصلی و این دوربین تله‌فوتو را ترکیب می‌کند.

در سمت چپ بخش پایینی ماژول دوربین هم یک دوربین پریسکوپی با قابلیت زوم ۱۰ برابری تعبیه شده است که از سنسور ۱۰ مگاپیکسلی بهره می‌برد. در نهایت باید به دوربین اولترا واید ۱۲ مگاپیکسلی مبتنی بر سنسور IMX563 اشاره کنیم. این تنها سنسور ساخت سونی موجود در ماژول دوربین گلکسی S21 اولترا محسوب می‌شود.

گوشی گلکسی S20 اولترا به دلیل عملکرد ضعیف سنسور ToF با انتقادهای زیادی مواجه شد و این شرکت برای نوت ۲۰ اولترا تصمیم گرفت از سیستم فوکوس خودکار لیزری استفاده کند. با توجه به اطلاعات فاش شده، گلکسی S21 اولترا هم از سیستم فوکوس خودکار لیزری بهره می‌برد.

منبع: GSM Arena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما