باتری گلکسی S22 شاید کوچک‌تر از نسل قبل باشد

۲۵ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۶:۲۵ ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
باتری گلکسی S22

ظرفیت باتری تمام گوشی‌های سری گلکسی S که در دو سال گذشته راهی بازار شده‌اند، حداقل ۴۰۰۰ میلی‌آمپر ساعت بوده است. گوشی گلکسی S10 هم با باتری ۳۴۰۰ میلی‌آمپر ساعتی راهی بازار شد. با وجود اینکه شرکت‌ها در حال افزایش ظرفیت باتری گوشی‌های خود هستند، به نظر می‌رسد حداقل دو گوشی سری گلکسی S22 با باتری‌های کوچک‌تری به دست کاربران می‌رسند.

طبق اطلاعات فاش شده، گلکسی S22 از باتری ۳۵۹۰ میلی‌آمپر ساعتی استفاده می‌کند که این یعنی در تبلیغات به‌عنوان باتری ۳۷۰۰ میلی‌آمپر ساعتی مطرح خواهد شد. برای مقایسه باید بگوییم که ظرفیت واقعی باتری گلکسی S21 به ۳۸۸۰ میلی‌آمپر ساعت می‌رسد که به‌عنوان باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی معرفی شد.

مدتی قبل هم شایعه‌ای مبنی بر بهره‌گیری گلکسی S22 پلاس از باتری ۴۶۰۰ میلی‌آمپر ساعتی مطرح شد که این یعنی ظرفیت آن ۲۰۰ میلی‌آمپر ساعت کمتر از S21 پلاس خواهد بود. خوشبختانه به نظر می‌رسد سامسونگ برای مدل اولترا از همان باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی نسل قبلی استفاده می‌کند.

باتری گلکسی S22

البته در این میان باید خاطرنشان کنیم که سامسونگ با استفاده از قطعات کم‌مصرف‌تر می‌تواند کاهش ظرفیت باتری را جبران کند. به‌عنوان مثال می‌توانیم به نمایشگر Eco2OLED اشاره کنیم که سامسونگ برای گلکسی زد فولد ۳ از آن استفاده کرده و تا ۲۵ درصد انرژی کمتری را مصرف می‌کند. همچنین چیپست‌های جدید سری گلکسی S22 هم احتمالا انرژی کمتری مصرف خواهند کرد. با این حال، هنوز در این زمینه گزارش موثقی منتشر نشده و درباره‌ی مصرف انرژی قطعات این گوشی‌ها با قاطعیت نمی‌توانیم اظهارنظر کنیم.

در کنار این موضوع، امیدواریم سامسونگ حداقل سرعت شارژ این گوشی‌ها را افزایش دهد. برای یادآوری باید بگوییم که سری گلکسی S21 با سرعت شارژ ۲۵ وات راهی بازار شدند. با توجه به اینکه شرکت‌های چینی توجه ویژه‌ای به سرعت شارژ گوشی‌های خود نشان می‌دهند، گوشی‌های سری S21 باید حداقل سرعت شارژ ۴۵ وات را ارائه دهند.

به نظر شما باتری ۳۷۰۰ میلی‌آمپر ساعتی برای گلکسی S21 کافی است؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما و دیگران در میان بگذارید.

منبع: Android Authority

برچسب‌ها :
دیدگاه شما