دوربین سامسونگ گلکسی S22؛ منتظر چه باشیم؟

۲۹ آبان ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
دوربین سامسونگ گلکسی S22

فقط چند ماه دیگر گوشی‌های سری گلکسی S22 از راه می‌رسند و به لطف شایعات مختلف، می‌توانیم به بسیاری از ویژگی‌های این گوشی‌ها بپردازیم. رندرهای منتشر شده از گلکسی S22 اولترا، طراحی جذاب‌تر دوربین‌ها را نشان می‌دهند ولی در این میان احتمالا همین طراحی جدید با انتقاد برخی کاربران روبرو خواهد شد. در هر صورت در ادامه، به تمام ویژگی‌های فاش شده از دوربین گوشی‌های سری گلکسی S22 بپردازیم.

دوربین‌ گلکسی‌ S22 اولترا

طبق اعلام یکی از افشاگران، دوربین اصلی S22 اولترا مانند نسل قبلی مبتنی بر سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی است و از نظر اندازه و سایز پیکسل و دیگر مشخصات این‌چنینی تفاوتی با نسل قبلی ندارد. خوشبختانه، افشاگر موردنظر اعلام کرده که سامسونگ از مدل بهبودیافته‌ی این سنسور استفاده کرده که این یعنی در شرایط مختلف می‌تواند عکس‌های بهتر و جذاب‌تری را ثبت کند.

دوربین گلکسی S22

به نظر می‌رسد دوربین پریسکوپی و تله‌فوتوی این گوشی دارای سنسور ۱۰ مگاپیکسلی سونی با اندازه‌ی ۱/۳.۵۲ اینچ هستند. دوربین تله‌فوتو با زوم ۳ برابری از دیافراگم F/2.4 بهره می‌برد و سامسونگ برای دوربین پریسکوپی با زوم ۱۰ برابری دیافراگم F/4.9 را در نظر گرفته است. در رابطه با دوربین اولترا واید هم مانند سال گذشته باید انتظار بهره‌گیری از همان سنسور ۱۲ مگاپیکسلی را داشته باشیم.

دوربین گلکسی S22 و S22 پلاس

برای دوربین اصلی گوشی‌های S22 و S22 پلاس چشم‌انتظار استفاده از سنسور بسیار بهتری هستیم. گفته می‌شود هر دو گوشی دارای دوربین اصلی ۵۰ مگاپیکسلی مبتنی بر سنسور قدرتمند GN5 هستند. این سنسور از پیکسل‌های ۱ میکرونی بهره می‌ببرد اما مهم‌ترین مشخصه‌ی آن، ارائه‌ی سرعت بسیار بالا برای فوکوس است.

دوربین گلکسی S22

اگر این دو گوشی مبتنی بر همین سنسور باشند، می‌توانند ویدیوهای ۸K با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه، ۴K با سرعت ۱۲۰ فریم در ثانیه و ویدیوهای فول اچ‌دی با سرعت ۲۴۰ فریم در ثانیه ضبط کنند. البته باید خاطرنشان کنیم G2N از جنبه‌های مختلف سنسور بهتری محسوب می‌شود ولی به نظر می‌رسد سامسونگ برای پایین آوردن هزینه‌ی ساخت این دو گوشی از همان سنسور GN2 استفاده خواهد کرد. در رابطه با دو دوربین دیگر هم مانند سال گذشته باید انتظار بهره‌گیری از اولترا واید ۱۲ مگاپیکسلی و تله‌فوتو ۱۰ مگاپیکسلی را داشته باشیم.

تعداد دوربین‌های سری گلکسی S22

بر اساس تصاویر منتشر شده از گلکسی S22 اولترا، تمام دوربین‌های اصلی دیگر روی بستر مشترک قرار ندارند و هرکدام از دوربین‌ها به طور جداگانه تعبیه شده‌اند. در پنل پشتی این گوشی مانند نسل قبلی ۴ دوربین دیده می‌شود که به طور مشخص با دوربین اصلی، اولترا واید، تله‌فوتو با زوم ۳ برابری و پریسکوپی با زوم ۱۰ برابری سروکار داریم.

دوربین گلکسی S22

از طرف دیگر، رندرهای منتشر شده از S22 و S22 پلاس از دست نزدن به طراحی نسل قبلی خبر می‌دهند. به همین خاطر طراحی ماژول دوربین این دو گوشی تفاوت زیادی با نسل قبلی ندارد. این دو گوشی هم احتمالا دارای دوربین اصلی، اولترا واید و تله‌فوتو هستند و همانطور که گفتیم، به غیر از دوربین اصلی نباید انتظار تفاوت خاصی در سخت‌افزار دوربین‌ها داشته باشیم.

تعداد مگاپیکسل‌های سری گلکسی S22

به غیر از دوربین اصلی S22 و S22 پلاس، تعداد مگاپیکسل‌های باقی دوربین‌ها مانند نسل قبلی خواهد بود. گلکسی S22 اولترا هم اگرچه نسبت به S21 اولترا با سنسور اصلی نسبتا بهتری راهی بازار می‌شود، ولی رزولوشن آن کماکان ۱۰۸ مگاپیکسل است. دو دوربین تله‌فوتو و پریسکوپی هم از سنسور ۱۰ مگاپیکسلی بهره می‌برد و اولترا واید با سنسور ۱۲ مگاپیکسلی انجام وظیفه می‌کند.

تاریخ معرفی

دوربین‌ گلکسی‌ S22

در رابطه با تاریخ معرفی سری گلکسی S22 گزارش‌های مختلفی منتشر شده است. برخی می‌گویند مانند نسل قبلی در ژانویه ۲۰۲۲ از راه می‌رسند. اما برخی دیگر می‌گویند که به دلیل کمبود تراشه، سامسونگ در هفته‌ی دوم فوریه (اواخر بهمن) از این گوشی‌ها رونمایی خواهد کرد. در هر صورت تا چند ماه دیگر شاهد معرفی این گوشی‌ها خواهیم بود که تا آن زمان بدون شک اطلاعات بیشتری از آن‌ها فاش می‌شود.

منبع: PhoneArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه