گلکسی S22 شاید ۴ نسخه‌ی جدید اندروید را دریافت کند

۱۹ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۵ ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
گلکسی S22 اندروید

به مدت چند سال یکی از مهم‌ترین مزایای گوشی‌های گوگل پیکسل این بود که از نظر مدت زمان دریافت آپدیت اندروید نسبت به رقبا حرف زیادی برای گفتن داشتند. در حال حاضر، گوگل می‌گوید که گوشی‌های پیکسل ۳ نسخه‌ی جدید اندروید را دریافت می‌کنند و به مدت ۵ سال از آپدیت‌های امنیتی بهره‌مند خواهند شد. حالا بر اساس یک گزارش جدید، سامسونگ ممکن است در این زمینه از گوگل پیشی بگیرد.طبق اعلام یکی از افشاگران، گوشی‌های سری گلکسی S22 چهار نسخه‌ی جدید اندروید را دریافت خواهند کرد و به مدت ۵ سال هم می‌توانند از آپدیت‌های امنیتی استفاده کنند.

اگر این موضوع صحت داشته باشد، سری S22 که با اندروید ۱۲ راهی بازار می‌شوند طی سال‌های آینده اندروید ۱۳، ۱۴، ۱۵ و حتی اندروید ۱۶ را هم دریافت خواهند کرد. بعد از دریافت اندروید ۱۶، این گوشی‌ها تا یک سال بعد از آن هم با آپدیت‌های امنیتی روبه‌رو می‌شوند.

این افشاگر مدعی شده که فقط این گوشی‌ها از چنین قابلیت جذابی بهره‌مند نمی‌شوند بلکه سامسونگ برای گوشی‌های سری گلکسی S21، گلکسی S21 فن ادیشن، سری گلکسی تب S8 و گوشی‌های تاشوی گلکسی زد فولد ۳ و زد فلیپ ۳ هم قصد دارد چنین کاری را انجام دهد.

گلکسی S22 اندروید

اگر این خبر صحت داشته باشد، با استقبال گسترده‌ی کاربران گوشی‌های سامسونگ مواجه خواهد شد و انتظارات از سازندگان گوشی‌های اندرویدی بیش از پیش افزایش پیدا می‌کند. سامسونگ بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی گوشی‌های جهان به حساب می‌آید و دیگر شرکت‌ها هم چاره‌ای جز واکنش به این نوع تصمیم‌ها ندارند. به نظر می‌رسد به مرور زمان گوشی‌های اندرویدی می‌توانند در زمینه‌ی زمان دریافت آپدیت به آیفون‌ها برسند و شاید حتی بتوانند در این زمینه از گوشی‌های اپل عبور کنند.

در حال حاضر مدل‌های مختلف آیفون ۵ نسخه‌ی جدید iOS را دریافت می‌کنند. با توجه به اینکه سامسونگ می‌تواند برای پرچم‌داران خود ۴ نسخه‌ی جدید اندروید را منتشر کند، احتمالا از پس انتشار ۵ نسخه‌ی جدید اندروید هم برمی‌آید. در این میان سؤالی که مطرح می‌شود این است که گوگل به این تصمیم چه واکنشی نشان خواهد داد؟ این شرکت که توسعه‌دهنده‌ی اندروید است، بدون شک می‌تواند زمان آپدیت گوشی‌های خود را افزایش دهد.

در هر صورت همان‌طور که احتمالا می‌دانید، فردا (۲۰ بهمن) سامسونگ از گوشی‌های سری گلکسی S22 به همراه تبلت‌های سری گلکسی تب S8 رونمایی می‌کند و مانند همیشه دیجی‌کالا مگ این رویداد را به طور کامل پوشش خواهد داد.

منبع: Android Authority

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar saeid_biologist

    خوش بحال اونهایی که میخرند. مبارکشون باشه

    1. Avatar Nima

      ایشالا شما هم بخری