گلکسی S8 حدود ۶ سال پس از عرضه، آپدیت جدید دریافت کرد

۲۸ مرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
گلکسی S8

گوشی‌های گلکسی S8 و گلکسی S8 پلاس اوایل ۲۰۱۷ راهی بازار شدند و اواسط ۲۰۲۱ هم آخرین آپدیت خود را دریافت کردند. البته در آن زمان گفته می‌شد که این آخرین آپدیت دو گوشی موردنظر است ولی حالا در کمال تعجب سامسونگ یک آپدیت جدید برای این دو گوشی منتشر کرده است.

سامسونگ در توضیحات این آپدیت صرفا نوشته «پایداری GPS بهبود یافته است» و هیچ توضیح بیشتری ارائه نشده. این در حالی است که حجم این آپدیت به ۴۲۰ مگابایت می‌رسد ولی ظاهرا دیگر تغییرات صورت گرفته اهمیت لازم برای ارائه‌ی توضیحات بیشتر نداشته‌اند.

باید خاطرنشان کنیم این دو گوشی بعد از دریافت آپدیت همچنان مبتنی بر اندروید ۹ و وصله‌ی امنیتی مربوط به آوریل ۲۰۲۱ هستند. مدتی قبل هم سامسونگ برای گوشی قدیمی گلکسی J7 آپدیت مربوط به GPS را منتشر کرد و احتمالا در آینده‌ی نزدیک تعداد بیشتری از گوشی‌های قدیمی سامسونگ این آپدیت را دریافت می‌کنند.

در همین رابطه یکی از سایت‌ها گزارش داده که گوشی‌هایی مانند گلکسی S7 و S6 هم به‌زودی از این آپدیت بهره‌مند خواهند شد. در حال حاضر قدیمی‌ترین گوشی سری گلکسی S که در لیست واجد شرایط برای دریافت آپدیت قرار دارد، گلکسی S10 است که در سال ۲۰۱۹ راهی بازار شده.

همانطور که احتمالا می‌دانید، سامسونگ اعلام کرده که پرچم‌داران جدید این شرکت به مدت ۴ سال آپدیت اصلی اندروید و به مدت ۵ سال آپدیت‌های امنیتی دریافت خواهند کرد. اما این قانون برای گوشی‌های عرضه شده در سال ۲۰۲۱ به بعد اعمال می‌شود. همچنین شمار زیادی از گوشی‌های میان‌رده و پایین‌رده‌ی این شرکت هم به مدت ۴ سال از آپدیت‌های مختلف بهره‌مند می‌شوند. در هر صورت همین انتشار آپدیت‌های کوچک برای گوشی‌های بسیار قدیمی نشان می‌دهد که مدیران سامسونگ به دوام گوشی‌های این شرکت اهمیت زیادی نشان می‌دهند.

منبع: GSMArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar احسان اکبری

    سامسونگ رفیق نیمه راه نیست

  2. Avatar آرش عبدی

    ماشالا به چشم و ابروش

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه