گلکسی واچ ۳ موفق به اخذ تأییدیه سازمان غذا و دارو آمریکا شد

۱۶ مرداد ۱۳۹۹ | ۲۰:۲۷ ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
قابلیت گرفتن نوار قلب در سامسونگ گلکسی واچ 3

یکی از قابلیت‌های جذاب گلکسی واچ ۳ توانایی گرفتن نوار قلب از کاربر جهت بررسی سلامت قلب است. در خبر رونمایی از گلکسی واچ ۳ مشخص شد که سامسونگ در ابتدا این قابلیت را در کره‌ی جنوبی فعال خواهد کرد و بعد از گرفتن تأییدیه «سازمان غذا و دارو آمریکا» (FDA) قصد دارد آن را در آمریکا هم فعال کند. گلکسی واچ ۳ اکنون موفق شده است که تأییدیه FDA را بگیرد و به دومین ساعت هوشمندی تبدیل شود که موفق به اخذ این گواهی شده است (اپل واچ موفق به اخذ این گواهی در سال ۲۰۱۸ شده بود).

معاون ارشد سامسونگ، Federico Casalegno، در مراسم آنپکد گفت خوشحال هستم که بگویم ما موفق به اخذ تأییدیه سازمان غذا و دارو آمریکا برای اپ ECG (مخفف Elektrokardiogramm به معنای نوار قلب) شده‌ایم.

قابلیت گرفتن نوار قلب گلکسی واچ 3

تأییدیه سازمان غذا و دارو آمریکا به این معنی است که از این پوشیدنی هوشمند می‌توان به‌عنوان یک گجت پزشکی استفاده کرد. البته داشتن این گواهی به معنی تأییدیه کامل به‌عنوان یک وسیله‌ی پزشکی نیست. تأییدیه‌های کامل (کلاس ۳) تنها به وسایلی که ممکن است بر روی سلامتی فرد تأثیر بگذارند و بعد از گذراندن آزمایش‌های گسترده داده می‌شود. اپ سامسونگ مانند اپ اپل واچ در دسته‌ی کلاس ۲ یعنی وسایل بدون خطر برای سلامتی (مانند تست فشار خون) قرار می‌گیرد.

با وجود اخذ این گواهی، هنوز مشخص نیست که سامسونگ چه زمانی این اپ را در آمریکا منتشر کند. قبل از گلکسی واچ ۳، ساعت هوشمند قبلی این شرکت کره‌ای، گلکسی واچ اکتیو ۲، هم از قابلیت ECG بهره می‌برد اما کاربران قادر به استفاده از این ویژگی در کشور آمریکا نبودند. سامسونگ در ماه می (اردیبهشت ماه) این قابلیت را در گلکسی واچ اکتیو ۲ برای کاربرانش در کره‌ی جنوبی فعال کرد اما هنوز مشخص نیست که بعد از گرفتن این تأییدیه آیا سامسونگ این اپ را برای کاربران این ساعت در آمریکا عرضه خواهد کرد یا نه.

علاوه بر گرفتن نوار قلب، گلکسی واچ ۳ قابلیت اندازه‌گیری میزان اکسیژن خون و فشار خون کاربر را هم دارد.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما