قیمت احتمالی گلکسی واچ ۴ و گلکسی واچ ۴ کلاسیک فاش شد

۱۲ تیر ۱۴۰۰ | ۱۸:۲۷ ۱۳ تیر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
قیمت گلکسی واچ 4

سامسونگ اواسط تابستان امسال (آگوست – مرداد) از ساعت‌های هوشمند جدید خود یعنی سری گلکسی واچ ۴ رونمایی می‌کند و در همین راستا امروز خبری منتشر شد که در آن شاهد افشای قیمت این ساعت‌ها بودیم.

سامسونگ در زمینه‌ی تولید ساعت‌های هوشمند به اندازه‌ی عملکردش در بخش گوشی محبوبیت ندارد اما طی یکی دو سال اخیر توانست گجت‌های پوشیدنی خوبی را راهی بازار کند که جدیدترین آن‌ها گلکسی واچ ۳ است. اما سیستم‌عاملی که برای این ساعت در نظر گرفته شده تایزن، همان سیستم‌عامل اختصاصی سامسونگ است که اگرچه قابلیت‌های بسیار خوبی دارد اما هیچ‌وقت نمی‌تواند در حد و اندازه‌های WatchOS یا WearOS ظاهر شود.

سامسونگ تصمیم گرفت با ادغام یک سری از قابلیت‌های خوب تایزن با سیستم‌عامل WearOS گوگل، سیستم‌عامل جدیدی را طراحی کرده و از آن در ساعت‌های سری گلکسی واچ ۴ استفاده کند. در نتیجه‌ی این امر انتظار داریم این گجت‌ها به تمام قابلیت‌های سیستم‌عامل گوگل در کنار امکانات خوب تایزن دسترسی داشته باشند که خبری بهتر از این نمی‌توانست برای کاربران و علاقه‌مندان به ساعت‌های هوشمند سامسونگ وجود داشته باشد.

شرکت کره‌ای قصد دارد تابستان امسال از این ساعت‌ها رونمایی کند. به صورت دقیق‌تر باید بگوییم اواسط ماه مرداد یا در واقع اوایل آگوست سال میلادی جاری، از این ساعت‌ها رونمایی می‌شود؛ بنابراین طبیعی بود خبرهای زیادی را در رابطه با آن‌ها بشنویم چون رونمایی از آن‌ها حدود ۱ ماه دیگر رخ خواهد داد. اما در تمام این خبرهایی که به‌تازگی پیرامون ساعت‌های هوشمند سامسونگ منتشر می‌شده، اشاره‌ی خلاصی به قیمت آن‌ها نشده بود و حتی اگر هم این اتفاق رخ می‌داد، سند موثق و محکمی برای استناد به آن در اختیار نداشتیم.

امروز اما خبری منتشر شد که در آن شاهد افشای قیمت مربوط به سری گلکسی واچ ۴ بودیم. می‌گوییم سری گلکسی واچ ۴ منظورمان گلکسی واچ اکتیو ۴ نیست، بلکه گویا سامسونگ می‌خواهد به همراه این مدل‌ها، یک مدل کلاسیک را هم تحت عنوان گلکسی واچ ۴ کلاسیک راهی بازار کند. این موضوع در کنار قیمتی که برای این محصولات در نظر گرفته شده تقریبا آخرین اطلاعاتی بودند که می‌توانستیم در رابطه با ساعت‌های مورد انتظار سامسونگ در اختیار داشته باشیم.

گلکسی واچ اکتیو 4

البته هنوز هم نمی‌توان به صورت صد درصد به گفته‌های این منبع ناشناس در رابطه با قیمت سری گلکسی واچ ۴ اعتماد کرد اما به نظر می‌رسد این دقیق‌ترین خبری است که فعلا در این رابطه در اختیار داریم. با توجه به آنچه که اعلام شده، قیمت ساعت‌های سری گلکسی واچ ۴ به شرح زیر خواهد بود؛

  • گلکسی واچ ۴ – ۴۰ میلی‌متری ۳۵۰ – ۳۷۰ یورو (۴۱۵ – ۴۷۴ دلار)
  • گلکسی واچ ۴ – ۴۴ میلی‌متری ۳۸۰ – ۴۰۰ یورو (۴۵۰ – ۴۷۴ دلار)

قیمت مدل کلاسیک که در سه مدل راهی بازار می‌شود هم احتمالا به شرح زیر خواهد بود؛

  • گلکسی واچ ۴ کلاسیک – ۴۲ میلی‌متری ۴۷۰ – ۵۰۰ یورو (۵۵۷ – ۵۹۲ دلار)
  • گلکسی واچ ۴ کلاسیک – ۴۴ میلی‌متری (قیمتی برای این مدل اعلام نشده)
  • گلکسی واچ ۴ کلاسیک – ۴۶ میلی‌متری ۵۰۰ – ۵۳۰ یورو (۵۹۲ – ۶۲۳ دلار)

اگرچه این قیمت‌ها برای یک ساعت هوشمند ممکن است بسیار زیاد باشد اما نباید این را فراموش کرد که شرکت‌ها معمولا قیمت محصولات خود را با واحد پولی آن کشور هماهنگ می‌کنند. مثلا شاید گران‌ترین مدل این سری ۵۰۰ یورو قیمت‌گذاری شود اما هیچ‌وقت در آمریکا با قیمت معادل یعنی ۵۹۲ دلار به فروش نخواهد رسید. در بهترین حالت، احتمالا قیمت پایه‌ی گلکسی واچ ۴ حدود ۳۵۰ و قیمت پایه‌ی گلکسی واچ ۴ کلاسیک هم ۴۷۰ دلار خواهد بود.

از آنجایی که گلکسی واچ ۳ با قیمت پایه‌ی ۴۰۰ دلار راهی بازار شد، این قیمت‌ها احتمالا درست هستند. هرچند باز هم مطمئن نیستیم سامسونگ دقیقا چه برنامه‌ای برای ساعت‌های جدید خود در نظر خواهد گرفت. خوشبختانه تا زمان رونمایی از این محصولات فقط ۱ ماه باقی مانده است و در آن تاریخ می‌توانیم به تمام این پرسش‌ها به صورت صد درصدی پاسخ دهیم.

منبع: Android Authority

برچسب‌ها :
دیدگاه شما