گلکسی زد فلیپ ۳ توانست بیش از ۴۱۸ هزار بار باز و بسته شدن را تحمل کند!

۲۴ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۴:۱۹ ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
زد فلیپ 3 باز و بسته شدن

شاید عجیب به نظر برسد اما گلکسی زد فلیپ ۳ در تست مقاومت توانست عملکرد بسیار حیرت‌انگیزی از خود به نمایش بگذارد و بیش از ۴۱۸ هزار بار باز و بسته شدن را تحمل کند.

گلکسی زد فلیپ ۳ در حال حاضر یکی از بهترین گوشی‌های تاشویی است که در بازار گوشی‌های هوشمند برای خرید در دسترس قرار دارد و اتفاقا توانسته نظر بسیاری از کاربران را به خصوص در بازار کشور کره به خود جلب کند و فروش بسیار بالایی هم داشته باشد.

یکی از نگرانی‌هایی که کاربران از بابت گوشی‌های تاشو دارند و به عبارتی ساده‌تر، می‌ترسند به سراغ آن‌ها بروند، عدم مقاومت آن‌ها در برابر باز و بسته شدن است که گلکسی زد فلیپ ۳ توانسته این نگرانی را برطرف کند. البته قبل از اینکه این گوشی راهی بازار شود، سامسونگ مدعی شد زد فلیپ ۳ می‌تواند تا ۲۰۰ هزار بار باز و بسته شدن را تحمل کند و در واقع این میزان به یک امتیاز برای این محصول تبدیل شد. با احتساب این میزان، اگر کاربر روزی ۱۰۰ بار گلکسی زد فلیپ خود را باز کند و ببندد، بعد از ۵ سال دیگر نباید انتظار داشته باشد که این گوشی عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارد.

اما با این حال یکی از کاربران یوتیوب که با نام مارکیبرد شناخته می‌شود، یک استریم زنده را از تاریخ ۸ تا ۱۳ ژوئن امسال یعنی به مدت ۵ روز برگزار کرد تا نشان دهد زد فلیپ ۳ تا چه میزانی می‌تواند باز و بسته شدن را تحمل کند. این تست طولانی مدت حتی شامل تست مقاومت در برابر نفوذ آب و گرد و غبار هم شد تا زد فلیپ به معنای واقعی کلمه، نابود شود. حال فکر می‌کنید نتیجه چه شد؟

در تست باز و بسته شدن، نماینده‌ی محبوب شرکت کره‌ای توانست بیش از ۴۱۸ هزار بار دوام بیاورد. بعد از این میزان، گوشی خراب شد. حال این خراب شدن برای برخی از کاربران به صورتی است که گوشی دیگر باز نمی‌شود یا دیگر بسته نمی‌شود. البته بعد از ۳۵۲ هزار بار باز و بسته شدن، لولاهای این گوشی هم تحت فشار سنگین قرار گرفتند و دیگر گوشی را خیلی خوب نمی‌بستند که حتی این هم بسیار بیشتر از ۲۰۰ هزار باری است که سامسونگ به آن اشاره کرده بود. همچنین گرد و غبار و آب هم نتوانستند این گوشی را از پا در بیاورند.

اما این کاربر یوتیوب دست برنداشت و زد فلیپ ۳ را چندین بار به زمین هم انداخت تا مقاومت آن را بررسی کند که در نهایت این محصول توانست عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش بگذارد. البته فراموش نکنید زد فلیپ ۳ هیچوقت در دست یک کاربر عادی، در این شرایط سنگین و سخت مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. بنابراین اگر از ترس خراب شدن، سمت گوشی‌های تاشو نمی‌آیید، باید این اطمینان را به شما بدهیم که ظاهرا زد فلیپ ۳ تا زمانی که شما به گوشی جدیدی نیاز پیدا نکنید، اصلا خراب نمی‌شود. مگر اینکه اتفاق عجیبی رخ دهد.

همچنین این خراب شدن در حالی رخ داد که گوشی مداوم باز و بسته می‌شد. طبیعتا در چنین حالتی، لولاها زودتر از انتظار از کار می‌افتند. کاربر هیچوقت تا این اندازه گوشی را باز و بسته نمی‌کند، آن هم در طول یک روز. به همین خاطر نباید جای نگرانی باشد. حتی خراب هم شود، خود گوشی بدون مشکل کار می‌کند و فقط لولاها دیگر توانایی باز یا بسته نگه داشتن آن را ندارند.

شما می‌توانید تست مقاومت گلکسی زد فلیپ ۳ را در ویدیوی بالا مشاهده کنید. البته تست باز و بسته شدن یا گرد و غبار و آب در این ویدیو وجود ندارد و فقط می‌توانید تست سقوط آن را مشاهده کنید. ولی در ابتدای ویدیو، می‌توانید بلایی که بعد از ۴۱۸ بار باز و بسته شدن بر سر نماینده‌ی تاشوی سامسونگ آمد را نظاره‌گر باشید.

منبع: Android Authority

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar SohylKia

    واقعا دم سامسونگ گرم عجب چیزی ساخته

    1. Avatar ابوالفضل خامسی

      فقط سونی و سامسونگ