گلکسی زد فولد ۳ و زد فلیپ ۳ احتمالا ضد آب هستند

۳۱ تیر ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۱ ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
گلکسی زد فولد 3

به نظر می‌رسد جدیدترین گوشی‌های تاشوی سامسونگ از نظر دوام حرف زیادی برای گفتن دارند. در همین زمینه، یکی از افشاگران مشهور اعلام کرده که گوشی‌های گلکسی زد فولد ۳ و گلکسی زد فلیپ ۳ ضد آب هستند. طبق اعلام این افشاگر، این دو گوشی از گواهی IPX8 بهره می‌برند. پیش‌تر در همین زمینه شایعه‌هایی منتشر شده بود ولی حالا با قطعیت بیشتری می‌توانیم درباره‌ی این موضوع صحبت کنیم.

این رتبه‌بندی دقیقا چه معنایی دارد؟ عدد ۸ به زبان ساده به معنای این است که گوشی تا عمق ۱٫۵ متری آب به مدت ۳۰ دقیقه دوام می‌آورد. همچنین وجود X در این گواهی IP هم نشان می‌دهد که این گوشی‌ها هنوز از نظر مقاومت در برابر گرد و غبار آزمایش نشده‌اند.

همان‌طور که احتمالا می‌دانید، گوشی‌های تاشو بسیار حساس‌تر از گوشی‌های معمولی هستند و اگرچه این روزها بسیاری از پرچم‌داران از گواهی IP67 یا بالاتر بهره می‌برند، اما گوشی‌های تاشو در برابر گرد و غبار و آب مقاومت چندانی ندارند. دلیل این موضوع هم به وجود قطعات متحرک درون گوشی‌های تاشو برمی‌گردد که ضد آب کردن گوشی را بسیار سخت‌تر می‌کنند.

گلکسی زد فولد 3

البته باید خاطرنشان کنیم که گواهی IP لزوما به معنای این نیست که گوشی در تمام شرایط می‌تواند در برابر نفوذ آب مقاومت کند. مدیرعامل وان‌پلاس همواره به این موضوع اشاره می‌کند و این موضوع تا حد زیادی صحت دارد. به همین خاطر حتی اگر یک گوشی ضد آب باشد، بیشتر شرکت‌های سازنده به کاربران توصیه می‌کنند که از انداختن عمدی گوشی در آب اجتناب کنند.

روی هم رفته به نظر شما ضد آب بودن گلکسی زد فولد ۳ و گلکسی زد فلیپ ۳ اهمیت زیادی برای مشتریان خواهد داشت؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما و دیگران در میان بگذارید.

منبع: Android Authority

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

X