تقاضا برای گلکسی زد فولد ۳ و زد فلیپ ۳ هر روز در حال افزایش است

۱ بهمن ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
گلکسی زد فولد 3 و زد فلیپ 3

این‌طور که به نظر می‌رسد گوشی‌های گلکسی زد فولد ۳ و زد فلیپ ۳ فروش بسیار خوبی را از زمان عرضه تاکنون داشته‌اند و سامسونگ باید به عملکرد خود در این زمینه افتخار کند.

بر کسی پوشیده نیست که سال ۲۰۲۱ برای سامسونگ از لحاظ فروش گوشی‌های هوشمند خیلی خوب نبود. یعنی از لحاظ تعداد فروش گوشی عملکرد ضعیفی را از سوی شرکت کره‌ای شاهد بودیم اما وقتی به سود دریافتی می‌رسید می‌بینیم که سامسونگ با وجود تأثیر بزرگی که ویروس کرونا بر این صنعت داشته باز هم عملکرد بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشت.

یکی از بخش‌هایی که سامسونگ توانست در آن، با اختلاف بالاتر از سایر شرکت‌ها قرار بگیرد، بخش گوشی‌های هوشمند تاشو است که در سال ۲۰۲۱ نماینده‌های شرکت کره‌ای گلکسی زد فولد ۳ و زد فلیپ ۳ بودند. دو گوشی با طراحی متفاوت اما مکانیزمی مشابه که توانستند نظر مثبت خیلی از کاربران را با وجود ضعف‌هایی که داشتند جلب کنند. طبق گزارش‌هایی که از سوی راس یانگ، موسس شرکت Display Supply Chain Consultants منتشر شد، عملکرد سامسونگ در این زمینه فوق‌العاده بوده است.

متأسفانه این‌بار راس یانگ که همیشه در رابطه با گوشی‌های بعدی خبرهایی را منتشر می‌کرد، فقط به بررسی آمار فروش گوشی‌های تاشوی سامسونگ در سالی که گذشت پرداخت و هیچ افشاگری خاصی را از وی شاهد نبودیم. با این حال آمار به‌دست آمده هم جالب به نظر می‌رسد. طبق اطلاعات بدست آمده، سامسونگ فقط در ماه دسامبر سال ۲۰۲۱ حدودا ۱٫۵ میلیون گوشی تاشو تولید کرد که رشدی ۳۴۳۵ درصدی را به نسبت بازه‌ی زمانی مشابه در سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد! این نشان می‌دهد سامسونگ توانست واقعا از زمانی که گلکسی فولد را برای اولین بار با آن همه چالش راهی بازار کرد پیشرفت محسوسی در بهبود عملکرد گوشی‌های تاشو داشته باشد.

به صورت کلی در سال ۲۰۲۱،‌ میزان تولید گوشی‌های تاشوی سامسونگ به ۸٫۱ میلیون رسید که به نسبت سال ۲۰۲۰ رشدی ۳۰۰ درصدی را نشان می‌دهد. البته اینکه می‌گوییم تولید لزوما به این معنا نیست که شرکت کره‌ای توانست همین میزان گوشی را هم به فروش برساند اما از لحاظ فروش هم گوشی‌های تاشوی شرکت درخشان ظاهر شدند و توانستند بین کاربران محبوبیت ویژه‌ای پیدا کنند.

این را هم باید در نظر گرفت که گلکسی زد فولد ۳ و زد فلیپ ۳ در ماه آگوست در تعداد زیادی در دسترس نبودند. بنابراین عملکرد خوب این محصولات در بازار از بازه‌ی زمانی بعد اگوست تا دسامبر بوده است که نشان می‌دهد تقاضا برای خرید این گوشی‌ها بسیار بالا بوده و سامسونگ باید به این مسیر ادامه دهد. انتظار می‌رود سامسونگ در سه‌ماه نخست امسال بتواند حدودا ۱٫۵ میلیون گوشی تاشو تولید کند که به نسبت بازه‌ی زمانی مشابه در سال گذشته رشدی ۵۰۰ درصدی را نشان می‌دهد. این احتمال هم وجود دارد که در سه ماه دوم، تقاضا برای خرید این گوشی‌ها بیشتر هم شود.

در بین این دو گوشی هوشمند اما تعجبی هم ندارد که گلکسی زد فلیپ ۳ به‌عنوان پرفروش‌ترین گوشی تاشوی سال لقب بگیرد چرا که هم قیمت مناسبی دارد و هم کار کردن با آن از لحاظ ارگونومی راحت‌تر است. در حال حاضر این گوشی حدود ۶۷ درصد از ۱٫۵ میلیون را که در بالا به آن اشاره کردیم تشکیل می‌دهد و انتظار می‌رود در سه ماه نخست امسال سهم آن حتی به ۷۰ درصد هم برسد.

از لحاظ فروش منطقه‌ای هم احتمالا غافلگیر خواهید شد بشنوید در کشور کره‌ی جنوبی، میزان فروش گوشی‌های تاشو از مجموع اروپا و آمریکا هم بیشتر است در حالی که میزان محبوبیت گوشی‌های تاشو از سال ۲۰۲۰ تاکنون در آمریکا بسیار پیشرفت کرده و انتظار می‌رود به این روند رو به رشد هم ادامه دهد.

منبع: PhoneArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه