گلکسی زد فولد ۴ شاید برای دوام بیشتر به نسل جدید شیشه‌ی بسیار نازک مجهز شود

۲۵ اسفند ۱۴۰۰ | ۰۹:۵۴ ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

سامسونگ در طول چند نسل گذشته در حوزه‌ی ساخت و طراحی گوشی‌های هوشمند تاشوی پیشرفت زیادی کرده و همین عامل نیز منجر به فروش و استقبال بسیار خوب کاربران از این محصولات شده است. چیزی که سامسونگ به عنوان یک برند مطرح در این گوشی‌ها به دنبال آن می‌گردد، بحث دوام و مقاومت این محصولات تاشو است. در همین راستا و بر اساس آخرین شایعات، غول فناوری کره‌ای از یک نسخه‌ی مقاوم‌تر از گلس‌های محافظ بسیار نازک در نسل بعدی گوشی‌های پرچم‌دار تاشوی خود یعنی گلکسی زد فولد ۴ بهره خواهد برد تا مقاومت این گوشی‌ها بیش از قبل شود.

محافظ بسیار نازک نمایشگر برای اولین بار در گوشی هوشمند گلکسی زد فلیپ سامسونگ مورد استفاده قرار گرفت و نسبت به محافظ‌های پلاستیکی استفاده شده در سایر گوشی‌های تاشوی این شرکت مقاومت بسیار بیشتری از خود نشان می‌دهد. همچنین از این گلس محافظ در گوشی‌های گلکسی زد فولد ۲ و ۳، زد فلیپ ۳ و فلیپ ۵G نیز استفاده شده است. اگر چه این گلکس‌های محافظ مقاومت بیشتری را به کاربران ارائه می‌دهند، اما با مشکلاتی نیز همراه بوده‌اند.

یکی از این مشکلات نسبتاً رایج که بسیاری از کاربران نیز آن را گزارش دادند، ترک خوردن ناگهانی این گلس‌هاست. اما باید خاطر نشان کنیم که این مشکل با افزایش لایه‌ی نهایی آن در نسل گذشته بهبود یافته است. ظاهراً سامسونگ قصد دارد تا در گوشی‌ هوشمند گلکسی زد فولد ۴ از نسل جدید این گلس‌های محافظ بسیار نازک بهره ببرد. طبق گزارش‌های منتشر شده، نسل جدید این گلس‌ها دوام و مقاومت بسیار بیشتری در مقابل گلس استفاده شده در گلکسی زد فولد ۳ خواهد داشت.

انتظار می‌رود که غول فناوری کره‌ای از گوشی‌های هوشمند گلکسی زد فولد و فلیپ ۴ به همراه گلکسی واچ جدید در ماه آگوست امسال (مرداد ماه) رونمایی کند. در مورد نسل بعدی گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار این شرکت اخیراً شایعات و گمانه‌زنی‌های زیادی منتشر شده که در ادامه به بررسی برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

همانطور که در خبر به آن اشاره شد، این شرکت بزرگ و موفق حوزه‌ی تکنولوژی تصمیم دارد تا در ماه اگوست (مرداد ماه) از دو گوشی تاشوی گلکسی زد فولد و زد فلیپ ۴ به همراه هدفون بی‌سیم گلکسی بادز پرو ۴ رونمایی و آن‌ها را برای فروش در اختیار کاربران قرار دهد. در همین راستا اطلاعات منتشر شده توسط افشاگران نشان می‌دهند که گلکسی زد فولد ۴ سامسونگ پیشرفت چشمگیری نسبت به نسل قبلی خود خواهد داشت که از جمله‌ی آن می‌توان به نمایشگرش اشاره کرد.

همچنین افشاگران می‌گویند که گلکسی زد فولد ۴ باریک‌تر از زد فولد ۳ خواهد بود. ابعاد گوشی زد فولد ۳ در حدود ۶/۴ میلی‌متر است، این در حالی است که ابعاد نسل جدید این گوشی‌ها در حدود ۶/۹ میلی‌متر تخمین زده می‌شود. همچنین طبق آخرین اطلاعات منتشر شده، گلکسی زد فولد سامسونگ از جایگاه اختصاصی قلم S-Pen بهره می‌برد که شباهت زیادی با گلکسی S22 اولترا دارد. همان‌طور که احتمالا می‌دانید، جایگاه قلم S Pen ویژگی اختصاصی گوشی‌های سری نوت بود. اما اگرچه سامسونگ خبر کنار گذاشتن این گوشی‌ها را رسما اعلام نکرده، اما تمام شواهد از مرگ سری نوت خبر می‌دهند.

در همین رابطه، باید به بهره‌گیری گلکسی S22 اولترا از این ویژگی اشاره کنیم که به همین خاطر به نوعی جانشین سری نوت محسوب می‌شود. سال گذشته گلکسی زد فولد ۳ و گلکسی S21 اولترا با قابلیت پشتیبانی از قلم S Pen معرفی شدند اما در بدنه‌ی آن‌ها فضای مختص این قلم وجود نداشت. همین موضوع باعث شد که عملا اکثریت کاربران از این قابلیت استفاده نکنند. افشاگران می‌گویند که قرار است این گوشی هوشمند پرچم‌دار از طراحی مشابه دوربین گلکسی S22 اولترا بهره ببرد. همچنین گفته می‌شود که سامسونگ قصد دارد تا از یک لولای جدید و کوچک‌تر نسبت به لولای قبلی در این گوشی هوشمند استفاده کند.

باید اشاره کنیم که پیش‌تر تصاویر مفهومی از این گوشی هوشمند در فضای مجازی منتشر شده بود. طبق این تصاویر، همانند پرچم‌دار تاشوی نسل قبلی یعنی گلکسی زد فولد ۳، گلکسی زد فولد ۴ هم از یک دوربین سلفی زیر نمایشگر بهره می‌برد. همچنین در این تصاویر لبه‌های اطراف نمایشگر خیلی ضخیم نبودند. احتمال می‌رود که در روز‌های آینده اخبار دقیق‌تری از مشخصات این گوشی هوشمند تاشو منتشر شود.

منبع: ۹to5mac

برچسب‌ها :
دیدگاه شما