سامسونگ در سه‌ماهه‌ی چهارم ۲۰۲۱ باز هم رکوردشکنی کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
گزارش مالی سامسونگ

گزارش مالی سه‌ماه آخر سال ۲۰۲۱ سامسونگ نشان می‌دهد شرکت کره‌ای باز هم توانست در فروش گوشی‌های هوشمند به نسبت گذشته رکوردشکنی کند.

سامسونگ الکترونیکس امروز گزارش عملکرد خود را در سه‌ماه چهارم سال ۲۰۲۱ میلادی منتشر کرد که با توجه به آن می‌توانیم بگوییم شرکت کره‌ای باز هم توانست عملکرد بسیار خوبی را از خود به نمایش بگذارد. طبق آنچه که منتشر شده است، ظاهرا سامسونگ توانست در سه‌ماه آخر سال گذشته چیزی حدود ۱۳٫۷-۱۳٫۹ تریلیون وون کره (۱۱٫۳۸-۱۱٫۵۵ میلیارد دلار) سود کسب کند که از سه‌ماه چهارم سال ۲۰۱۷ به بعد، یک رکورد به حساب می‌آید.

سودی که سامسونگ در این بازه‌ی زمانی کسب کرد حدودا ۵۲ درصد بیشتر از آن چیزی است که شرکت در بازه‌ی زمانی مشابه در سال گذشته کسب کرده بود در حالی که بسیاری از تحلیل‌گران حتی عملکردی بهتر از این را از سامسونگ انتظار داشتند و این یعنی سامسونگ در سالی که گذشت واقعا در مسیر درستی قرار داشت هرچند در فروش پرچم‌دار اصلا عملکرد خوبی را از آن شاهد نبودیم.

سه ماه سوم ۲۰۲۱ سه ماه چهارم ۲۰۲۰ سه ماه چهارم ۲۰۲۱ بازه‌ی زمانی
۷۳٫۹۸ تریلیون وون کره – ۶۱٫۴۶ میلیارد دلار آمریکا ۶۱٫۵۵ تریلیون وون کره – ۵۱٫۱۳ میلیارد دلار آمریکا ۷۵ – ۷۷ تریلیون وون کره – ۶۲٫۳-۶۳٫۹۷ میلیارد دلار آمریکا میزان فروش
۱۵٫۸۲ تریلیون وون کره – ۱۳٫۱۴ میلیارد دلار آمریکا ۹٫۰۵ تریلیون وون کره – ۷٫۵۲ میلیارد دلار آمریکا ۱۳٫۹ – ۱۳٫۷ تریلیون وون کره – ۱۱٫۷-۱۱٫۵۵۷ میلیارد دلار آمریکا سود کاری

البته سامسونگ شرکت بزرگی است و اگر در یک بازه‌ی زمانی حتی یک‌ساله نتواند از یک راه درآمد خوبی کسب کند از طرق مختلف می‌تواند آن را جبران کند. اگرچه شرکت کره‌ای در فروش پرچم‌دار موفق عمل نکرد اما در بازه‌ی زمانی اکتبر تا دسامبر آنقدر تقاضا برای خرید تراشه زیاد بود که شرکت کره‌ای به لطف بخش تولید تراشه‌ی خود توانست سود خوبی کسب کند. مشکلات پیش آمده در تامین تراشه‌ی مورد نیاز باعث شد سامسونگ بتواند به همراه TSMC به مرکز توجه شرکت‌های تولیدکننده‌ی سخت‌افزار تبدیل شود.

از طرفی سامسونگ تولیدکننده‌ی حافظه‌ی رم و SSD با تراشه‌های NAND نیز هست که اگرچه قیمت آن‌ها به نسبت قبل کاهش نامحسوسی داشته اما با این حال تقاضا آنقدری زیاد بود که شرکت بتواند کاهش قیمت را جبران کند. انتظار می‌رود آمار دقیق فروش محصولات شرکت و میزان سوددهی آن‌ها در بخش‌های مختلف در آخر این ماه منتشر شود که می‌توانیم به لطف آن متوجه شویم سامسونگ در چه بخش‌هایی در سالی که گذشت عملکرد موفق‌تری داشت.

منبع: GSMArenaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما