گلکسی زد فلیپ ۳ تخفیف خورد؛ تولید زد فولد ۳ و بادز پرو متوقف می‌شود

۲۰ مرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
تولید گلکسی زد فولد 3

سامسونگ ظاهرا می‌خواهد برای اینکه محصولات جدیدش فروش موفق‌تری داشته باشند، تولید گلکسی زد فولد ۳ و بادز پرو را متوقف کند اما در یک حرکت جالب تصمیم گرفت قیمت گلکسی زد فلیپ ۳ را کاهش دهد.

سامسونگ بعد از مدت‌ها انتظار، بالاخره از محصولات جدید خود رونمایی کرد. این محصولات شامل گلکسی زد فولد ۴، زد فلیپ ۴، سری گلکسی واچ ۵ و گلکسی بادز ۲ پرو می‌شوند که هر یک از آن‌ها تا حدودی با یک سری تغییر مثبت در مقایسه با قبل رونمایی شده‌اند. با این حال اصلا مهم نیست آیا این گوشی‌ها می‌توانند فروش موفقی داشته باشند یا خیر؛ مسئله این است که سامسونگ می‌خواهد تولید نسل قبل آن‌ها را متوقف کند و این قطعا برای کسانی که به مدل‌های جدید به هر دلیلی علاقه ندارند، خبر خوبی به حساب نمی‌آید.

البته این کاملا یک روند طبیعی است. با ورود محصول جدید، تولید محصول قدیمی چه خوب چه بد معمولا متوقف می‌شود تا شرکت بتواند از راه فروش محصولات جدید خود کسب درآمد کند. خصوصا اینکه سامسونگ با سری زد فولد ۳ و زد فلیپ ۳ توانست نظر مثبت خیلی از کاربران را به خود جلب کند. شرکت کره‌ای در سال گذشته، توانست زد فلیپ ۳ را بسیار فراتر از حد توانایی و انتظارش بفروشد. در حالی که اصلا انتظار نمی‌رفت این گوشی بعد از تنها سه نسل که آن هم هنوز به بلوغ نرسیده، فروشی دو رقمی داشته باشد ولی سامسونگ فقط در خاک خود توانست ۲۵ میلیون دستگاه از آن را به فروش برساند.

گلکسی زد فلیپ ۴ هم فعلا روی کاغذ محصول خوبی است و تفاوتی با نسل قبل خود ندارد و اگر هم داشته باشد مثبت است، بنابراین کاربران دلایل خوبی برای خرید آن دارند. به همین خاطر سامسونگ تصمیم گرفت در رابطه با زد فلیپ ۳ کمی منطقی‌تر فکر کند و این گوشی را همچنان درون بازار نگه دارد اما با قیمتی به مراتب کمتر. این کار هوشمندانه بود. نخست اینکه زد فلیپ ۳ همچنان محبوب است و کاربران به خریدش تمایل دارند. دوم اینکه گلکسی زد فلیپ ۴ قابلیت‌های مثبت زیادی دارد که کاربران نخواهند بین آن و نسل قبل دودل شوند. بنابراین آن‌هایی که نخواهند زد فلیپ ۴ را به زد فلیپ ۳ ترجیح دهند، نظرشان را تغییر نمی‌دهند. سامسونگ هم با علم بر این موضوع، فعلا این گوشی را درون بازار نگه داشته تا بتواند از فروش آن هم سود دریافت کند.

تولید گلکسی زد فولد 3

گلکسی زد فولد ۳ اما که با قیمت بسیار زیادی هم در دسترس قرار دارد (۱۸۰۰ دلار)، به احتمال زیاد در آینده‌ای نزدیک متوقف خواهد شد. البته که از طریق آمازون یا خرده‌فروشی‌هایی که همچنان موجودی دارند، می‌توان این گوشی را تهیه کرد. وقتی می‌گوییم توقف تولید منظورمان این است که از یک تاریخ به بعد، دیگر امکان دسترسی به گلکسی زد فولد ۳ از طریق وب‌سایت خود سامسونگ وجود نخواهد داشت. این گوشی در آمازون قیمت بسیار کمتری از قیمت اولیه دارد اما بعید است سامسونگ در آینده باز هم آن را با تخفیف عرضه کند، چون دیگر باید شاهد توقف تولید آن باشیم.

در رابطه با گلکسی بادز پرو هم اتفاق مشابهی افتاده است. گلکسی بادز ۲ پرو آمد تا جانشین بادز پرو شود و نه بادز ۲. بنابراین اگر قرار به توقف تولید یک مدل باشد، آن باید بادز پرو باشد که این اتفاق هم دارد رخ می‌دهد. این محصول اکنون در فروشگاه سامسونگ در آمریکا در دسترس قرار ندارد. البته جالب اینجاست که در وب‌سایت کسب و کار منطقه‌ای سامسونگ همچنان بادز پرو با ۲۰۰ دلار برای فروش در دسترس قرار دارد اما وب‌سایت مصرف‌کننده آن را از دسترس خارج کرده است.

نکته‌ی جالب اینجاست که گلکسی بادز لایو که محصول دو نسل قبل سامسونگ است همچنان تولید می‌شود و از طریق فروشگاه سامسونگ هم می‌شود آن را با قیمت بسیار کمتر از قیمت اولیه تهیه کرد. این بادز در مقایسه با گلکسی بادز ۲ و پرو بسیار فروش ضعیف‌تری داشت اما با این حال سامسونگ تصمیم گرفت آن را در بازار نگه دارد اما با تقریبا ۷۰ دلار کاهش قیمت که این تصمیم هم تا حد زیادی هوشمندانه و ترغیب‌کننده بود.

منبع: ‌PhoneArena (۱,۲)

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه