سهم بازار تلویزیون‌های سامسونگ و ال‌جی رو به کاهش است

۲ شهریور ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
سامسونگ و ال‌جی

شرکت مشهور Omdia که در زمینه‌ی تحقیقات بازار فعالیت دارد، روز گذشته اعلام کرد که سهم بازار تلویزیون‌های سامسونگ و ال‌جی در نیمه‌ی نخست امسال ۴۸.۹ درصد بوده است.

سامسونگ به طور ویژه روی ساخت تلویزیون‌های گران‌قیمت و پیشرفته تمرکز کرده و در نیمه‌ی نخست امسال موفق شده ۶۰.۶۵ میلیون تلویزیون QLED به فروش برساند. همچنین سهم بازار این شرکت در میان تلویزیون‌های ۸۰ اینچی و بزرگ‌تر به ۴۸.۶ درصد می‌رسد. از طرف دیگر ال‌جی توانسته ۶۲ درصد از بازار تلویزیون‌های اولد را به خود اختصاص دهد.

با این حال، مجموع سهم بازار این دو شرکت در سه‌ماهه‌ی نخست ۵۰.۶ درصد بوده و این یعنی با کاهش سهم روبرو شده‌اند. دلیل اصلی این موضوع هم به افزایش کیفیت تلویزیون‌های برمی‌گردد که با وجود قیمت پایین‌تر، روز‌به‌روز بهتر می‌شوند. به عنوان مثال سهم بازار تلویزیون‌های TCL در سه‌ماهه‌ی دوم از ۸ به ۸.۷ درصد رسیده و از سوی دیگر هایسنس توانسته در این مدت از ۷.۶ به ۸.۲ درصد برسد.

به طور کلی در بازار جهانی تلویزیون‌ها، سامسونگ همچنان با فاصله‌ی زیادی رتبه‌ی اول را در اختیار دارد و ال‌جی، TCL، هایسنس و شیائومی در رتبه‌های بعدی قرار دارند. به غیر از تکنولوژی‌های مرسوم و فراگیر، شرکت‌های چینی در زمینه‌ی تکنولوژی‌های نوظهور و تازه‌نفس هم روز‌به‌روز بهتر می‌شوند.

به عنوان مثال، در بازار تلویزیون‌های QLED که سهم سامسونگ ۷۵.۷ درصد است، سهم TCL از ۰.۹ درصد به ۱۳.۹ درصد در تنها سه سال افزایش یافته و سهم Hisense برای اولین بار به ۵ درصد رسیده است. در این میان، تقاضا برای خرید تلویزیون با سرعت زیادی در حال کاهش است که این موضوع ارتباط مستقیمی با افزایش تورم در کشورهای مختلف دارد. طبق تخمین‌های صورت گرفته، آمار فروش تلویزیون در سال ۲۰۲۲ حدود ۲.۲۲ درصد کمتر از سال گذشته خواهد بود و اگر این پیش‌بینی محقق شود، به معنای پایین‌ترین میزان فروش از سال ۲۰۱۰ است.

منبع: businesskorea

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه