گوشی‌های تاشوی جدید سامسونگ شاید با نام متفاوتی عرضه شوند

۱۲ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۲:۱۰ ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
سامسونگ گلکسی زد فولد 4

اینطور که به نظر می‌رسد، سامسونگ می‌خواهد نام گوشی‌های تاشوی آینده‌ی خود را تغییر داده و از نام آسان‌تری برای این منظور استفاده کند.

اگرچه گلکسی زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴ در مقایسه با نام‌های عجیبی مثل اسنپدراگون ۸ پلاس نسل ۱ ساده‌تر و روان‌تر است، اما با این حال همچنان آنقدر طولانی و سخت هست که اگر سامسونگ تصمیم به تغییر نام آن‌ها بگیرد، این کار را منطقی بدانیم. شایعه‌ی جدیدی هم که اخیرا منتشر شده، دقیقا به این موضوع اشاره دارد؛ یعنی سامسونگ می‌خواهد نام این سری را از Z به چیز دیگری تغییر دهد. هرچند این کار دلایل دیگری هم دارد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

نخستین گوشی تاشوی سامسونگ، از پسوند Z استفاده نمی‌کرد (گلکسی فولد) اما سامسونگ تصمیم گرفت با نخستین گوشی از سری فلیپ از آن استفاده کند. در نتیجه گلکسی زد فلیپ را یک سال بعد از گلکسی فولد شاهد بودیم. در آن زمان بود که سامسونگ بیانیه‌ای را در این رابطه منتشر کرد که می‌توانید در زیر آن را بخوانید.

با گوشی‌های سری گلکسی زد، روند نام‌گذاری جدیدی را برای گوشی‌های تاشوی خود در نظر گرفته‌ایم که تعهد ما را نسبت به گسترش و بسط این محصولات افزایش می‌دهد تا بتوانیم تجربیات مختلفی را در اختیار کاربران قرار دهیم. ما نام «زد» را برای آن‌ها انتخاب کردیم به این خاطر که همزمان ایده‌ی یک گوشی تاشو و نسل جوان (نسل زد) را به نمایش می‌گذارد.

اگرچه سامسونگ خواسته با حرف «زد» نشان دهد که این گوشی‌ها بیشتر برای نسل جوان مناسب هستند، اما این کار اندکی منطقی نبود، چون حرف V بیشتر برای نمایش یک گوشی تاشو مناسب بود. ظاهرا خود سامسونگ هم متوجه این موضوع شده و می‌خواهد این سیاست در نام‌گذاری را تغییر دهد.

گلکسی زد فولد 5

یکی از افشاگران معروف حوزه‌ی فناوری یعنی SnoopyTech معتقد است گوشی‌های تاشوی مورد انتظار سامسونگ دیگر حرف «زد» نخواهند داشت و خیلی ساده، گلکسی فولد ۴ و فلیپ ۴ نام‌گذاری خواهند شد. سامسونگ ظاهرا تصمیم گرفته این کار را انجام دهد چون ظاهرا حرف «زد» (Z) به خاطر یک دلیل نامشخص، تبدیل شده به یک نماد برای جنگ بین روسیه و اوکراین. این حرف روی تانک‌ها و کامیون‌های جنگی که در این نبرد استفاده شده نوشته شده است. نکته‌ی عجیبی که شاید باعث شود سامسونگ دیگر از این حرف استفاده نکند.

اواخر ماه مارس بود که سامسونگ تصمیم گرفت حرف Z را از نام گوشی‌های تاشوی خود در یک سری از بازارهای اروپایی نظیر استونی، لیتوانی و لتونی حذف کرد و اگرچه هیچوقت تاکنون بیانیه‌ای رسمی در این رابطه منتشر نکرده اما تصور شد که برای کاهش تنش‌های به وجود آمده به خاطر جنگ، چنین اتفاقی افتاده است.

سامسونگ در همان ماه مارس، ارسال گوشی به روسیه را متوقف کرد تا بدین ترتیب این کشور را که به نوعی می‌توان گفت آغازکننده‌ی جنگ علیه اوکراین بود، تحریم کرده باشد. هرچند از آن زمان تاکنون جنگ همچنان ادامه دارد و حتی دارد باعث می‌شود سامسونگ نام محصولاتش را هم تغییر دهد.

حالا دیگر باید بگوییم گلکسی فولد ۴ و فلیپ ۴ رسما در تاریخ ۱۰ آگوست (۱۹ مرداد) رونمایی خواهند شد و در کنار آن‌ها هم شاهد گلکسی واچ ۵ استاندارد و پرو و گلکسی بادز ۲ پرو خواهیم بود.

به احتمال زیاد خبرهای بیشتری هم در این رابطه منتشر خواهد شد چرا که حذف یک حرف از نام گوشی‌هایی که قرار است تأثیر بزرگی روی جهان بگذارد، آنقدر مهم هست که سامسونگ بخواهد برای این کار، توضیحی را به کاربرانش بدهد. حال باید منتظر ماند و دید آیا این اتفاق در روز رونمایی رخ خواهد داد و یا اینکه قبل از این تاریخ، شرکت کره‌ای توضیحات مورد نیاز را ارائه خواهد کرد.

منبع: PhoneArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما