با شارژر جدید سامسونگ می‌توانید هم‌زمان تمام گجت‌هایتان را بسیار سریع شارژ کنید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

سامسونگ انواع مختلفی از شارژرهای سیمی و بی‌سیم خود را برای گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها، لپ‌تاپ‌ها و گجت‌های پوشیدنی عرضه و روانه بازار کرده و کاربران گزینه‌های مختلفی برای انتخاب شارژر گجت خود خواهند داشت. اکنون به‌نظر می‌رسد این شرکت مشغول کار روی شارژر‌ سریع سیمی جدیدی با شماره‌مدل EP-T6530 است که سامسونگ آن را Power Adapter Trio می‌نامد و راهی برای شارژ سریع همه‌ی دستگاه‌ها را فراهم می‌کند. بنابراین، با عرضه‌ی این محصول دیگر به حمل شارژرهای جداگانه برای هر دستگاه نیازی نخواهید داشت.

شارژر جدید سامسونگ، EP-T6530، از ۳ پورت که ۲ پورت آن USB-C با حداکثر توان ۶۵ و ۲۵ و یک پورت USB-A با حداکثر توان ۱۵ وات بهره خواهد برد. قیمت این شارژر حدود ۵۶ یورو خواهد بود و درحال‌حاضر در چند وب‌سایت اروپایی موجود است. قابل ذکر است که سامسونگ هنوز از این شارژر به طور رسمی رونمایی نکرده، بنابراین ما مطمئن نیستیم که آیا می‌تواند حداکثر توان ۶۵ وات یا ۱۰۵ وات (۶۵W+25W+15W) را ارائه دهد یا نه.

با‌‌‌ توجه‌ به تاریخچه‌ی شارژرهای سامسونگ، دو پورت USB-C در WP-T6530 می‌توانند با USB PD 3.0 با PPS سازگار باشند. با استفاده از این شارژر، می‌توانید گلکسی بوک، گلکسی S21 یا گلکسی زد فلیپ ۳ خود را سریع شارژ کنید. علاوه‌ بر این شایعه‌ها و گمانه‌زنی‌هایی هم به گوش می‌رسد مبنی بر اینکه سامسونگ شارژ سریع سیمی ۴۵ واتی را دوباره همراه‌ با گلکسی S22 پلاس و گلکسی S22 اولترا معرفی خواهد کرد و این شارژر ممکن است گوشی‌های هوشمند پیشرفته‌ی آینده این شرکت را سریع‌تر شارژ کند.

با پیشرفت سریع تکنولوژی و وسیع‌تر شدن طیف دستگاه‌های هوشمندی که از آن‌ها استفاده می‌کنیم، تعداد گجت‌های مجهز به باتری که در هر خانه وجود دارد، هر روز بیشتر می‌شود. طبیعی است که هر کدام از این دستگاه‌ها با شارژر متفاوت مخصوص به‌خود عرضه شوند.

این موضوع در کنار وجود شارژرهای مربوط به دستگاه‌های قدیمی، باعث می‌شود در هر خانه تعداد زیادی شارژر وجود داشته باشد که معمولا از آن‌ها برای شارژ کردن هر دستگاهی استفاده می‌شود. بسیاری از ما فقط به صرف اینکه شارژی قابلیت شارژ کردن گوشی ما را دارد و به‌اصطلاح «به آن می‌خورد»، از شارژ‌های مختلف برای روشن نگه داشتن تلفن همراه خود استفاده می‌کنیم، اما در واقع دلیل تأکید بر استفاده‌ی شارژر مخصوص خود گوشی این است که هماهنگی ولتاژ و آمپر شارژر و گوشی رعایت شود.

معمولا مقادیر ولتاژ خروجی و حداکثر مقدار آمپر ورودی روی باتری‌ها نوشته می‌شود. آمپر ورودی تعیین‌کننده‌ی حداکثر میزان جریان الکتریسیته‌ای است که شارژر می‌تواند از خود عبور دهد. این مقدار بسیار مهم است و با واحد استاندارد اندازه‌گیری جریان الکتریسیته یعنی میلی‌آمپر سنجیده می‌شود.

به‌طور کلی هرچه عدد آمپر بیشتر باشد، به همان نسبت در یک زمان معین جریان بیشتری به باتری می‌رسد. اما بسیاری فکر می‌کنند این بدین معنا است که هرچه عدد آمپر بزرگ‌تر باشد، آن شارژر قوی‌تر است و برای شارژ کردن باتری انواع گوشی‌ می‌توان از آن استفاده کرد، در صورتی که این طرز فکر اشتباه است.

برای مثال اگر گوشی یا به‌طور کلی هر دستگاهی برای استفاده به‌همراه‌با شارژر «۵ ولت ۱ آمپر» طراحی شده باشد، درصورت استفاده به‌همراه شارژر «۵ ولت ۲ آمپر» حداکثر توان استفاده از ۱ آمپر از جریان خروجی شارژر وجود دارد.

برخی از شارژرها می‌توانند نوع دستگاه متصل‌شده را تشخیص دهند و با توجه‌ به آن، میزان ولتاژ و جریان خروجی را تنظیم کنند. برای مثال، شارژرهای انکر از تکنولوژی خاصی با نام Power IQ استفاده می‌کنند که می‌تواند بسته به نوع دستگاه، ولتاژ، جریان و در نتیجه توان متفاوتی دراختیار هر دستگاه قرار دهد. همانطور که می‌دانید، گوشی‌های امروزه از تکنولوژی شارژ سریع (Fast Charging) استفاده می‌کنند. این تکنولوژی همان‌طور که از نامش پیدا است، برای سریع‌تر کردن عمل شارژ باتری گوشی ایجاد شده است. به‌ زبانی ساده، شارژ سریع با ارسال ولتاژ و توان بیشتر، گوشی یا در واقع باتری را در زمان کمتری شارژ می‌کند. باتوجه‌ به امکانات بیشتری که در گوشی‌های امروزی قرار داده شده است، ظرفیت باتری آن‌ها نیز زیاده شده تا بتوانیم ساعات بیشتری از آن‌ها استفاده کنیم.

منبع: Sammobileبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما