فناوری OLED جدید سامسونگ رویای ساخت نمایشگر بدون حاشیه را تحقق می‌بخشد

۳ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
سامسونگ نمایشگر بدون حاشیه

به نقل از وب‌سایت SamMobile، ظاهرا سامسونگ توانسته نمایشگر OLED جدیدی را تولید کند که هم ارزان‌تر است و هم باریک‌تر؛ مهم‌تر اینکه می‌توان از این نمایشگر OLED جدید سامسونگ در ساخت گوشی‌هایی بدون حاشیه استفاده کرد.

چندین سال است که شرکت‌های فعال در زمینه‌ی ساخت گوشی‌های هوشمند، رویای ساخت گوشی‌هایی بدون حاشیه را در سر می‌پرورانند. اما دستیابی  به چنین فناوری مهمی بسیار سخت است؛ به‌گونه‌ای که حتی همین حالا با حذف حواشی اطراف نمایشگر هم می‌بینیم که گوشی‌ها بسیار آسیب‌پذیر می‌شوند. اما با این حال زیبایی ظاهری برای شرکت‌ها و البته بسیاری از کاربرها اهمیت بسیار بیشتری دارد.

تقریبا می‌توانیم بگوییم همانطور که انتظار می‌رفت، شرکتی که نخستین قدم را در راستای تولید یک گوشی بدون نمایشگر برداشته، سامسونگ است. شرکت کره‌ای ظاهرا موفق شده نمایشگر OLED جدیدی را توسعه دهد که به لطف آن می‌توان گوشی‌هایی بدون حاشیه ساخت.

اینطور که به نظر می‌رسد، سامسونگ در ساخت این نمایشگر تلاش کرده با اسپری کردن مواد چسبنده شفاف به پنل به‌جای استفاده از لایه‌های نواری چسبنده، زحمت و هزینه را به شکل محسوسی کاهش دهد. از طرفی این چسب‌های شفاف و بدون رنگ، به شرکت کمک کرده‌اند تا در صورتی که بخواهد از این نمایشگر OLED در یک گوشی استفاده کند، شاهد حواشی اطراف آن نباشیم تا بدین ترتیب به لطف سامسونگ رویای داشتن یک گوشی با نمایشگر بدون حاشیه تحقق پیدا کند.

طبق گزارشات مختلفی که از این بابت منتشر شده، ظاهرا کار کردن با گوشه‌های نمایشگر در این فناوری بسیار آسان‌تر خواهد بود. همچنین اطراف دوربین سلفی، جایی که پنل OLED معمولا برش می‌خورد، دقت بسیار بالاتری را در نمایش رنگ‌ها شاهد خواهیم بود.

اینطور که به نظر می‌رسد، سامسونگ سفارش مواد مورد نیاز خود برای ساخت این نمایشگر را ارسال کرده تا بتواند در کارخانه‌ی مونتاژ خود در ویتنام، فرایند تولید انبوه آن را آغاز کند. در حال حاضر شرکت ۳M را می‌توان از لحاظ تأمین تجهیزات مورد نیاز مخصوص نمایشگر، بهترین در نظر گرفت اما سامسونگ می‌خواهد با همکاری شرکت‌های دیگر، هزینه‌ی ساخت را تا جایی که امکان دارد کاهش دهد.

اگر نمایشگر OLED بدون حاشیه‌ی سامسونگ بتواند مراحل آزمایشی را با موفقیت پشت سر بگذارد، قطعا در آینده می‌توانیم شاهد گوشی‌هایی باشیم که هم باریک‌تر هستند، هم حواشی زیادی در اطراف آن‌ها وجود ندارد. جالب است بدانید حتی همین حالا هم حواشی اطراف نمایشگر گوشی‌های سامسونگ و سایر شرکت‌های اندرویدی کم است، حال در نظر بگیرید با کمک این فناوری، چه انقلابی در این زمینه به وجود خواهد آمد.

نکته‌ی مثبتی هم که در رابطه با این نمایشگر وجود دارد این است که هزینه‌ی آن در مقایسه با پنل‌های OLED کنونی بسیار کمتر است. این یعنی حتی با وجود استفاده از آن‌ها در گوشی‌های آینده، شاهد افزایش قیمت چشمگیری نخواهیم بود و حتی شاید در گوشی‌های ارزان‌قیمت‌تر هم بتوان از آن استفاده کرد، بدون اینکه قیمت آن‌ها افزایش پیدا کند.

منبع: SamMobile

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۶ دیدگاه
 1. Avatar امیر

  دوستان نوشتن عالیه
  سامسونگ بهتر از همیشه و….
  اما تا چندین سال اینده فکر نمیکنم هوش مصنوعی وجود داشته باشه که تاچ ناخواسته روی کناره هارو نادیده بگیره
  فعلا در حد یه کانسپت

 2. Avatar بنیامین زندیه

  دوربین جلو رو بهتره ناپدید کنه مثل زد فولد ۳

 3. Avatar Xtentacion

  Samsung better for ever

 4. Avatar امیـرعلی

  خیلی خوبه ولی وقتی بیاد با یه قیمتی میاد که رویای بدست آوردنش بالاتر رویای ساختش میشه!!😐😂😭

 5. Avatar Cyrax_Stream

  عالیه حاجی…

 6. Avatar روناک

  عالی👌

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه