سامسونگ در حال توسعه‌ی یک اپلیکیشن اشتراک‌گذاری فایل مبتنی بر بلاک‌چین است

۲۶ آبان ۱۳۹۹ | ۱۵:۴۳ ۲۷ آبان ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
سامسونگ بلاک‌چین

گوشی‌های سامسونگ برای اشتراک‌گذاری فایل‌ها از قابلیت Quick Share بهره می‌برند و همچنین کاربران گلکسی نوت ۲۰ اولترا برای اشتراک‌گذاری فایل‌ها می‌توانند از سیستم مبتنی بر فناوری UWB استفاده کنند. حالا به نظر می‌رسد سامسونگ مشغول آماده‌سازی یک اپلیکیشن مبتنی بر بلاک‌چین است که می‌تواند امنیت فایل‌های ارسال شده را تا حدی تضمین کند.

به گزارش SamMobile، این اپلیکیشن در دست توسعه Private Share نام دارد. گفته می‌شود این اپلیکیشن مبتنی بر فناوری بلاک‌چین به فرستنده‌ها اجازه می‌دهد تا تاریخ انقضا برای فایل‌های ارسال شده تعیین کنند. این یعنی بعد از ساعت یا تاریخ مشخص شده، فایل‌های دلخواه از گوشی فرد دریافت‌کننده حذف می‌شوند.

سامسونگ بلاک‌چین

برای بهره‌گیری از این قابلیت، هر دو طرف باید اپلیکیشن مذکور را در گوشی خود نصب کنند و فرستنده می‌تواند درخواست انتقال را آغاز کند و سپس فرد گیرنده می‌تواند این درخواست را تأیید یا رد کند. گفته می‌شود این اپلیکیشن به گیرندگان اجازه نمی‌دهد که فایل دلخواه را دوباره به اشتراک بگذارند اما مشخص نیست که آیا از طریق اپلیکیشن‌های مدیریت فایل می‌توانند به این فایل‌ها دسترسی داشته باشند یا نه.

در این گزارش آمده که اپلیکیشن فوق همراه با گوشی‌های گلکسی S21 به دست کاربران می‌رسند اما با توجه به سابقه‌ی سامسونگ درباره‌ی Quick Share، احتمالا این اپلیکیشن مبتنی بر بلاک‌چین برای بسیاری از دیگر گوشی‌ها و تبلت‌های سامسونگ هم ارائه خواهد شد. در هر صورت اگر این اپلیکیشن بتواند به این وعده‌ها عمل کند، احتمالا مورد توجه کاربرانی که خواستار اشتراک‌گذاری فایل‌های مهم و حساس هستند قرار می‌گیرد.

منبع: Android Authority

برچسب‌ها :
دیدگاه شما