فروش و سود بخش موبایل سامسونگ در سه ماه دوم ۲۰۲۱ افزایش داشته است

۱۷ مهر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
افزایش فروش و سود سامسونگ از فروش گوشی

سامسونگ به‌تازگی گزارش میزان درآمد و فروش گوشی‌هایش را منتشر کرد که نشان می‌دهد شرکت کره‌ای طی سه‌ماه دوم امسال دوران خوبی را پشت سر گذاشت و از لحاظ فروش و سود موفق عمل کرد.

سامسونگ در حال حاضر بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده‌ی گوشی‌های هوشمند در جهان به حساب می‌آید و موفق شده با در پیش گرفتن یک سری سیاست هوشمندانه، چندین سال این عنوان را برای خود حفظ کند و با اختلاف هم در صدر قرار بگیرد. سایر شرکت‌ها یعنی اپل و شیائومی هم با اختلاف نسبتا قابل توجهی در رده‌های بعدی قرار دارند و به نظر نمی‌رسد حالا حالاها بتوانند به آمار خارق‌العاده‌ای که شرکت کره‌ای دارد دست پیدا کنند.

سامسونگ اگرچه نتوانست سال گذشته با سری گلکسی S20 فروش خوبی را در سراسر جهان تجربه کند اما توانست با عرضه‌ی گلکسی S20 فن ادیشن در دو مدل ۴G و ۵G و همچنین سری پرچم‌دارهای گلکسی S21 با قیمت پایین‌تر به نسبت قبل حسابی در بازار خوش بدرخشد و میزان سود و فروش خود را در سه‌ماه دوم امسال افزایش دهد.

سامسونگ به‌تازگی گزارشی از میزان فروش و سود حاصل از فروش گوشی‌های خود را در بازه‌ی زمانی سه‌ماه دوم امسال منتشر کرد و به نظر می‌رسد همه چیز کاملا بر وفق مراد شرکت کره‌ای پیش می‌رود. میزان فروش گوشی‌های این شرکت به نسبت بازه‌ی زمانی مشابه ۲۰ درصد افزایش پیدا کرد و میزان سود کسب شده هم ۵۴ درصد بهتر از سال گذشته بود.

البته دلیل اصلی این اتفاق این بود که سال گذشته شرکت‌ها به خاطر شیوع ویروس کرونا نتوانستند آنطور که باید در بازار خوب عمل کنند و از طرفی هم پرچم‌دارهای سامسونگ با قیمت بسیار بالایی (حداقل ۱۰۰۰ دلار) راهی بازار شدند. بنابراین رغبت کاربران برای خرید گوشی‌های این شرکت کاهش پیدا کرد و در نتیجه میزان فروش گوشی‌ها نیز با افت مواجه شد.

امسال نه تنها قیمت گوشی‌های سامسونگ کاهش پیدا کرد، بلکه شدت تاخت و تاز کرونا هم نسبتا کاهش پیدا کرد. البته اکنون باز هم این بیماری شدت پیدا کرده منتها در بازه‌ی زمانی سه‌ماه دوم امسال، شرایط بهتری برای خرید گوشی به صورت فیزیکی وجود داشت. این وضعیت ظاهرا در حال بهبودی است به همین خاطر سامسونگ پیش‌بینی می‌کند با وجود شدت گرفتن دوباره‌ی ویروس و اعمال محدودیت‌ها در برخی مناطق، در نیمه‌ی دوم امسال میزان فروش و درآمد کسب شده به همان میزانی برسد که در سال ۲۰۱۹ و قبل از شیوع ویروس کرونا شاهد بودیم.

تغییرات سالانه سه‌ماه دوم ۲۰۲۰ تغییرات فصلی سه‌ماه نخست ۲۰۲۱ سه‌ماه دوم ۲۰۲۱ آمار فروش و سود
۹ درصد ۲۰٫۷۵ تریلیون وون – ۱۸٫۱ میلیارد دلار ۲۲- درصد ۲۹٫۲۱ تریلیون وون – ۲۵٫۴۸ میلیارد دلار ۲۲٫۶۷ تریلیون وون – ۱۹٫۷ میلیارد دلار فروش (به وون و دلار)
۶۶ درصد ۱٫۹۵ تریلیون وون – ۱٫۷ میلیارد دلار ۲۶- درصد ۴٫۳۹ تریلیون وون – ۳٫۸۳ میلیارد دلار ۳٫۲۴ تریلیون وون – ۲٫۸۲ میلیارد دلار سود (به وون و دلار)

بخش ارتباطات موبایل و فناوری اطلاعات سامسونگ در این بازه‌ی زمانی به نسبت بازه‌ی زمانی مشابه در سال گذشته رشدی ۹ درصدی را در فروش گزارش داد. اما به نسبت سه‌ماه نخست همین سال، کاهشی ۲۲ درصدی را نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد به خاطر نوسانات فصلی است. همچنین به نسبت بازه‌ی زمانی مشابه در سال گذشته، سامسونگ توانست از این بخش ۶۶ درصد سود داشته باشد اما به نسبت فصل قبل، ۲۶ درصد کاهش را شاهد هستیم.

این‌طور که پیش‌بینی می‌شود، در نیمه‌ی دوم امسال میزان فروش گوشی‌های هوشمند مجهز به اینترنت ۵G باید به روند رو به رشد خود ادامه دهد اما همان‌طور که اشاره شد، ویروس کرونا دوباره در حال اوج‌گیری است و می‌تواند هر لحظه تأمین‌کنندگان را با مشکلی جدی مواجه کند.

سامسونگ در نظر دارد جایگاه خود را در بخش گوشی‌های بالارده و در واقع پریمیوم هم به‌عنوان برترین شرکت حفظ کند و در همین راستا زودتر و بیشتر از سایرین به تولید گوشی‌های تاشو پرداخته تا بدین ترتیب بتواند قبل از اوج گرفتن سایر شرکت‌ها، در این بخش، بازار را تحت کنترل خود در بیاورد.

جدیدترین گوشی‌ها و محصولات سخت‌افزاری سامسونگ قرار است در تاریخ ۱۱ آگوست (۲۰ مرداد) رونمایی شوند که شامل گلکسی زد فولد ۳، گلکسی زد فلیپ ۳، گلکسی واچ ۴ و گلکسی بادز ۲ می‌شوند. سامسونگ انتظار بسیار بالایی از گوشی‌های تاشوی خود دارد چون قرار است آن‌ها را با قیمتی مناسب و مشخصات سخت‌افزاری بهبود یافته راهی بازار کند. حال باید دید آنچه که شرکت کره‌ای در نظر دارد اتفاق خواهد افتاد یا خیر.

منبع: GSMArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه