سامسونگ می‌گوید اپل تا سال ۲۰۲۴ یک تبلت تاشو معرفی خواهد کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
تبلت تاشو اپل

در حالی که شرکت‌هایی مانند سامسونگ به طور فزاینده‌ای روی گجت‌های تاشو سرمایه‌گذاری می‌کنند، اپل هنوز هیچ محصولی در این دسته معرفی نکرده است. اگرچه هیچ گزارش موثقی در مورد احتمال ورود اپل در کوتاه‌مدت به این بازار وجود ندارد، اما حالا به نظر می‌رسد مدیران سامسونگ بر این باور هستند که اپل تا سال ۲۰۲۴ یک تبلت تاشو معرفی خواهد کرد.

خبرگزاری کره‌ای The Elec گزارش داده که ماه گذشته مدیران سامسونگ جلسه‌ای با حضور تامین‌کنندگان برای بررسی بازار موبایل برگزار کرده‌اند. در میان بحث‌های مطرح شده، مدیران سامسونگ گفته‌اند که آن‌ها انتظار دارند اپل تا دو سال آینده یک تبلت تاشو راهی بازار می‌کند. این در حالی است که برخی کارشناسان بر این باور هستند که اولین گجت تاشوی اپل یک گوشی خواهد بود.

در همین زمینه می‌توانیم به گزارش شرکت CCS Insight اشاره کنیم که چند هفته قبل منتشر شد. در این گزارش آمده که برای اپل عرضه‌ی آیفون تاشو ریسک زیادی در پی دارد و به همین خاطر به احتمال زیاد اپل در ابتدا از طریق آیپد تاشو وارد این بازار خواهد شد. اگرچه هنوز مشخص نیست که اپل برای چنین تبلتی چه قیمتی در نظر می‌گیرد، اما برخی شایعات از احتمال عرضه با قیمت ۲۵۰۰ دلار خبر داده‌اند.

در همین جلسه‌ی سامسونگ، مدیران این شرکت گفته‌اند که بازار گوشی‌های تاشو تا سال ۲۰۲۵ با رشد ۸۰ درصدی روبرو خواهد شد. همچنین این شرکت بر این باور است که ۹۰ درصد کاربران گوشی‌های تاشو در آینده هم از بین گوشی‌های تاشو دست به انتخاب می‌زنند.

چند ماه قبل یکی از مقام‌های ارشد بخش موبایل سامسونگ اعلام کرد که این شرکت در سال ۲۰۲۱ حدود ۱۰ میلیون گوشی تاشو راهی بازار کرده است. اگرچه چنین تعدادی در برابر بازار موبایل اصلا زیاد نیست، ولی در هر صورت واقعیت این است که همین آمار از افزایش ۳۰۰ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۰ خبر می‌دهد. در حال حاضر سامسونگ بیش از ۷۰ درصد بازار گوشی‌های تاشو را در اختیار دارد و در این زمینه حرف اول را می‌زند.

منبع: ۹To5Mac

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما