پتنت جدید سامسونگ از لپ‌تاپ رول‌شونده‌ی آن خبر می‌دهد

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

شرکت‌های مختلف فعال در حوزه‌ی فناوری برای ایده‌هایی که در مورد محصولات مختلف دارند، پتنت‌‌های مختلفی ثبت می‌کنند. در همین راستا، سامسونگ نیز روی محصولات تاشوی مختلفی کار می‌کند که نمونه‌های آن را در محصولاتی نظیر گوشی‌های هوشمند تاشو و نمایشگر‌های تاشو با پشتیبانی از قلم S-Pen دیدیم. اختراعات جدید سامسونگ، تجسمی از آینده‌ی دیوایس‌های منعطف هستند و پتنت همه‌ی این محصولات در سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) به ثبت رسیده است. اکنون اما پتنت جدیدی از سامسونگ در این سازمان ثبت شده که نشان می‌دهد ظاهراً غول فناوری کره‌ای روی یک لپ‌تاپ رول‌شونده که مجهز به نمایشگر و صفحه‌کلید متحرک است، کار می‌کند.

طبق آخرین اطلاعات منتشر شده از منابع موثق، پتنت این لپ‌تاپ رول‌شونده در وب‌سایت WIPO مشاهده شد که در ادامه به بررسی طراحی این محصول احتمالی سامسونگ خواهیم پرداخت. بر اساس تصاویر و توضیحاتی که در مورد این پتنت در وب‌سایت WIPO درج شد، می‌توان گفت که محصول جدید سامسونگ طراحی رول‌شونده‌ای خواهد داشت. این موضوع به این معنی است که کاربران می‌توانند نمایشگر و کیبورد این لپ‌تاپ به سمت داخل رول کنند. تصاویر این پتنت گویای این قضیه هستند که کاربران برای استفاده از این محصول باید نمایشگر آن را از درون بدنه‌ی استوانه‌ای شکل آن مانند صفحه‌ی پروژکتور به سمت بالا بکشند تا صفحه‌‌نمایش آن ظاهر شود. همچنین برای دسترسی به صفحه‌کلید لپ‌تاپ، کاربران باید آن را از بدنه‌ی استوانه‌ای آن بیرون بکشد. پس از قرارگیری نمایشگر و کیبورد، این محصول تجربه‌ی کاربری کامل یک لپ‌تاپ را در اختیار شما قرار می‌دهد.

بعد از اتمام کار، کاربران می‌توانند نمایشگر را به سمت پایین و صفحه‌کلید را نیز به عقب بکشانند تا لپ‌تاپ به حالت اولیه (استوانه‌ای شکل) برگردد. تنها کافی است تا این بدنه‌‌ی لوله‌ای شکل را درون کیف خود قرار دهید تا زمانی که به لپ‌تاپ نیاز دارید، بتوانید مجدداً از آن‌ بهره ببرید. در واقع سامسونگ با ارائه‌ی این پتنت به ما می‌گوید که قصد دارد در آینده لپ‌تاپ‌های قابل حمل‌تری را در اختیار کاربرانش قرار دهد. در این پتنت به متریال و مواد سازنده‌ی اجزای این لپ‌تاپ اشاره‌ای نشده است.

در توضیحات این محصول آمده که نمایشگر دو‌لایه‌ی این لپ‌تاپ می‌تواند در دو جهت باز شود. این به این معنی است که این نمایشگر قابلیت تاشوندگی دارد و کاربران می‌تواند در دو جهت مختلف از آن بهره ببرند. در مورد صفحه‌کلید این محصول ما هنوز نمی‌دانیم که سامسونگ از یک کیبورد فیزیکی در این لپ‌تاپ استفاده خواهد کرد یا شاهد صفحه‌کلید مجازی در آن خواهیم بود.

پیش‌تر نیز غول کره‌ای پتنتی از گوشی هوشمند رول‌شونده‌ی خود ثبت کرد و از این طریق نشان داد که گوشی‌های تاشوی زد فولد و زد فلیپ تنها پروژه‌‌های تاشوی این شرکت نیستند. طبق این پتنت منتشر شده، گوشی رول شونده سامسونگ می‌تواند از طریق بخشی از نمایشگر که رول‌شونده هست، اندازه‌ی خود را گسترش دهد. همچنین این محصول هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی قابل رول شدن است. در هر دو حالت مذکور، پنل شفاف است و میزان رول شدن هم توسط خود کاربر قابل تنظیم خواهد بود.

حال باید دید سامسونگ در نهایت چه تصمیمی در رابطه با لپ‌تاپ رول‌شونده‌ی و سایر محصولات تاشوی خود می‌گیرد. در نهایت باید بگوییم که پتنت‌های ثبت شده لزوماً به این معنی نیستند که ما شاهد معرفی این محصولات در آینده خواهیم بود، بنابراین باید صبر کرد و دید که از بین این طیف گسترده از اختراعات کدام یک به عرضه‌ی ظهور خواهد رسید.

منبع: Mysmartprice

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه