سامسونگ ممکن است دستیار سه‌بعدی Sam را جایگزین بیکسبی کند

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
دستیار صوتی سه‌بعدی Sam

شایعه‌های جدید حاکی از آن هستند که سامسونگ در آینده‌ای نزدیک دستیار صوتی سه‌بعدی جدیدی را تحت عنوان Sam جایگزین نمونه‌ی کنونی یعنی بیکسبی  می‌کند.

سامسونگ در زمینه‌ی توسعه‌ی هوش مصنوعی و دستیار صوتی اگرچه هنوز نتوانسته به‌خوبی گوگل عمل کرده و رقیب سرسختی را برای گوگل اسیستنت معرفی کند، اما با بیکسبی نشان داد تا چه اندازه می‌تواند در این زمینه قدرتمند باشد و به طور حتم برنامه‌ای بلند مدت در این زمینه دارد. چرا که دستیار صوتی سامسونگ طی چند سال اخیر پیشرفت زیادی داشت و هماهنگی خوبی با محصولات این شرکت دارد.

این‌طور که به نظر می‌رسد، شرکت کره‌ای تصمیم گرفت تعامل کاربران با دستیارهای صوتی این بار به شکل دیگری صورت بگیرد. همان‌طور که می‌دانید، این دستیارهای صوتی هوشمند با گوش دادن به فرامین صوتی و نوشتاری کاربران، فعالیت‌هایی را انجام می‌دهند که البته دستورات ارسال شده باید قابل پاسخگویی هم باشند. اما هیچ‌وقت نتوانستیم ببینیم بیکسبی چه شکل و شمایلی دارد؛ حقیقت این است که برای بسیاری از کاربران دانستن این موضوع هم اهمیتی نداشت.

سامسونگ قصد دارد این دستیار صوتی را با یک نمونه‌ی سه‌بعدی شبیه به انسان با نام Sam جایگزین کند تا بدین ترتیب فرایند تعامل با هوش مصنوعی برای کاربران راحت‌تر و جذاب‌تر باشد. اتفاقی که می‌تواند برای علاقه‌مندان به دستیارهای صوتی بسیار جذاب و هیجان‌انگیز باشد.

این خبر را شخصی با نام کاربری techagent26 در توییتر منتشر و دستیار صوتی جدید را «زیبا» خطاب کرد. گویا این دستیار صوتی توسط شرکتی تحت عنوان Lightfarm طراحی شده که به‌تازگی تصاویر زیادی را هم از این دستیار صوتی جدید منتشر کرد. مشخص نیست آیا سامسونگ رسما تصمیم گرفته بیکسبی را با این دستیار صوتی جدید جایگزین کند یا اینکه Lightfarm فقط آن را برای اهداف تبلیغاتی طراحی کرد و موضوع اصلا جدی نیست. البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که یکی از شرکت‌هایی که در فرایند طراحی Sam با Lightfarm همکاری کرد، شرکتی تبلیغاتی زیر نظر خود سامسونگ بود.

افشاگر یاد شده اما فقط به این اشاره کرد که سامسونگ قصد دارد دستیار صوتی جدیدی را تحت عنوان Sam رونمایی کند که زیبا به نظر می‌رسد. توضیح بیشتری متأسفانه در این رابطه داده نشد. Lightfarm اما در صحبت‌های خود در رابطه با این دستیار صوتی جدید گفت:

در طول فرایند [طراحی Sam]، تیم سازنده تماما تلاش کرد از المان‌های واقعی استفاده کند، به‌خصوص برای موهای سر و لباس آن؛ تا بدین ترتیب Sam از لحاظ ظاهری بسیار زیبا به نظر برسد. Sam نتیجه‌ی فوق‌العاد‌ه‌ای یک همکاری بین شرکت Cheil Agency و Lightfarm است و مفتخریم که بخشی از این پروژه هستیم.

به نظر نمی‌رسد این صحبت‌ها و بیانیه‌ها تنها جنبه‌ی تبلیغاتی داشته باشند و با جاه‌طلبی‌هایی که از سامسونگ سراغ داریم، این احتمال وجود دارد که Sam به‌زودی جایگزین بیکسبی شوند. اگر به خاطر داشته باشید، اولین دستیار صوتی سامسونگ تحت عنوان S Voice در تاریخ ۳۰ مه ۲۰۱۲ رونمایی شد و اولین گوشی هم که به آن مجهز شد، گلکسی S3 بود. نسخه‌ی نهایی این دستیار صوتی اما در تاریخ ۱۸ آگوست سال ۲۰۱۷ عرضه شد که البته چند ماه قبل و در تاریخ ۲۱ آوریل،‌ بیکسبی رونمایی شده بود.

اگر Sam واقعا همان دستیار صوتی باشد که قرار است جایگزین بیکسبی شده و به طور جدی گوگل اسیستنت را به چالش بکشد، بی‌صبرانه منتظر رونمایی از آن خواهیم بود چون دستیار صوتی هوشمند گوگل فوق‌العاده قدرتمند است. پشت سر آن هم الکسای آمازون و سیری اپل قرار دارند. اما نمی‌توان تصور کرد اگر چیزی بهتر از گوگل اسیستنت هم عرضه شود، تعامل با آن به چه شکلی خواهد بود.

منبع: PhoneArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar Alireza

    اگه بیاد به صورت به روزرسانی میاد؟

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه