گوگل و سامسونگ سیستم‌عامل Wear OS و تایزن را ادغام می‌کنند

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
Wear OS سامسونگ

ساعاتی قبل در جریان افتتاحیه‌ی کنفرانس گوگل I/O اعلام شد که شرکت‌های گوگل و سامسونگ اساسا سیستم‌عامل‌های Wear OS و تایزن را با یکدیگر ادغام می‌کنند. همان‌طور که احتمالا می‌دانید، Wear OS سیستم‌عامل مختص ساعت‌های هوشمند محسوب می‌شود و تایزن هم از سال‌ها قبل به‌عنوان سیستم‌عامل ساعت‌های هوشمند سامسونگ انجام وظیفه کرده است.

طی چند سال گذشته تلاش‌های گوگل برای بهبود Wear OS با شکست مواجه شده و حالا قرار است با بهره‌گیری از ویژگی‌های مهم تایزن، این سیستم‌عامل را بهبود ببخشد. به لطف این ادغام، عمر باتری ساعت‌های هوشمند مبتنی بر Wear OS بهبود پیدا می‌کند و همچنین سرعت اجرا شدن اپلیکیشن هم تا ۳۰ درصد بیشتر می‌شود.

Wear OS سامسونگ

در ضمن توسعه‌دهندگان دیگر نیازی به ایجاد اپلیکیشن‌های مختص ساعت‌های هوشمند سامسونگ ندارند و تنها برای یک سیستم‌عامل اپلیکیشن خود را آماده خواهند کرد. گوگل در ضمن وعده داده که تنوع اپلیکیشن‌ها و واچ‌فیس‌ها هم بهبود پیدا می‌کند.

جزئیات همکاری سامسونگ و گوگل هنوز مشخص نشده اما سامسونگ اعلام کرده که نسل جدید ساعت هوشمند گلکسی واچ همراه با پلتفرم Wear OS راهی بازار می‌شود و همچنین گجت‌های جدید فیت‌بیت هم از همین پلتفرم بهره خواهند برد. طبق اعلام گوگل، برخی از ویژگی‌های ساعت‌های هوشمند فیت‌بیت هم راهی این پلتفرم می‌شوند که با توجه به انتقال مالکیت این شرکت به گوگل، چنین تصمیمی کاملا طبیعی محسوب می‌شود.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه