ساعت‌های هوشمند آینده‌ی سامسونگ شاید با نور خورشید شارژ شوند

۷ مهر ۱۴۰۰ | ۱۱:۴۱ ۸ مهر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
شارژ خورشیدی سامسونگ

یکی از مهم‌ترین چالش‌های ساعت‌های هوشمند بحث عمر باتری و مصرف انرژی است. حالا به نظر می‌رسد سامسونگ برای این مشکل می‌خواهد راهکار جالبی را ارائه دهد. این شرکت دو سال قبل پتنتی را ثبت کرده که به‌تازگی توسط اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده آمریکا منتشر شده است. در اسناد و طرح‌های این پتنت شاهد یک ساعت هوشمند با قابلیت شارژ خورشیدی هستیم.

بر اساس طرح‌های موجود در این پتنت، سلول‌های خورشیدی در هر دو قسمت بند تعبیه شده‌اند که می‌توانند انرژی لازم باتری را تأمین کنند. با توجه به اینکه حدود دو سال از ثبت این پتنت می‌گذرد، احتمالا سامسونگ طی این مدت زمان زیادی را صرف بررسی و توسعه‌ی این تکنولوژی کرده است. البته باید خاطرنشان کنیم سامسونگ در رابطه با این ایده تنها نیست.

شرکت مشهور Garmin تا حالا چندین مدل ساعت هوشمند با قابلیت شارژ خورشیدی را راهی بازار کرده و جدیدترین مدل این سری Fenix 6X Pro Solar نام دارد. این ساعت فقط به کمک نور خورشید نمی‌تواند تمام انرژی لازم خود را کسب کند ولی شرکت Garmin می‌گوید این مشخصه منجر به افزایش عمر باتری می‌شود.

شارژ خورشیدی سامسونگ

سامسونگ هم باید با چنین چالشی دست و پنجه نرم کند. اگرچه در این پتنت آمده که این روش کارایی بالایی دارد، اما در هر صورت سامسونگ نمی‌تواند فقط از طریق سلول‌های خورشیدی ساعت‌های هوشمند خود را به طور کامل شارژ کند. از طرف دیگر، شاید یک کاربر لباس آستین‌بلند بپوشد یا زمان زیادی را در محیط کم‌نور بگذارند و در این شرایط ساعت هوشمند فقط متکی به انرژی خورشیدی با مشکل مواجه می‌شود.

در نهایت مانند دیگر خبرهای مربوط به پتنت باید تأکید کنیم که ثبت یک پتنت، لزوما به معنای عملی شدن ایده‌ی آن نیست. روی هم رفته درباره‌ی این ایده چه نظری دارید؟ آیا سامسونگ باید یک ساعت هوشمند با قابلیت شارژ خورشیدی راهی بازار کند؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما و دیگران در میان بگذارید.

منبع: Android Authority

برچسب‌ها :
دیدگاه شما