سامسونگ ۲۰۵ میلیارد دلار روی صنایع استراتژیک سرمایه‌گذاری می‌کند

۳ شهریور ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
سامسونگ

سامسونگ به‌تازگی اعلام کرده که ۲۴۰ تریلیون وون معادل حدود ۲۰۵ میلیارد دلار طی سه سال آینده روی صنایع استراتژیک سرمایه‌گذاری خواهد کرد. از بین این صنایع می‌توانیم به تراشه‌ها، داروهای بیولوژیک، تجهیزات مخابراتی و تکنولوژی‌های نوظهور مانند هوش مصنوعی و رباتیک اشاره کنیم.

طبق اعلام سامسونگ، این بودجه‌ی هنگفت حدود ۴۰ هزار شغل مستقیم را ایجاد می‌کند و حدود ۱۵۵ میلیارد از این بودجه در کشور کره جنوبی استفاده می‌شود. سامسونگ با این کار قصد دارد در صنایع استراتژیک به پیشروی بازار تبدیل شود. در صنعت نیمه‌هادی، سامسونگ با اختصاص بودجه‌های هنگفت باید به روند پیشرفت خود ادامه دهد تا از رقبای قدرتمند خود عقب نماند.

در این صنعت رقابت گسترده‌ای وجود دارد و مثلا می‌توانیم به آمریکا اشاره کنیم که بودجه‌ی ۵۰ میلیارد دلاری برای تقویت صنعت تراشه‌های خود اختصاص داده و اروپا هم می‌خواهد تا سال ۲۰۳۰ حدود ۲۰ درصد از این بازار مهم را از آن خود کند. چین هم اعلام کرده بودجه‌ی تحقیق و توسعه برای تکنولوژی‌های پیشرفته، که صنایع نیمه‌هادی را هم در بر می‌گیرد، بیش از ۷ درصد در هر سال تا ۲۰۳۵ افزایش می‌دهد.

سامسونگ

حدود ۲۰ درصد از درآمد صادرات کره جنوبی مربوط به تراشه‌ها است و به همین خاطر صنعت نیمه‌هادی برای سامسونگ و دولت کره جنوبی اهمیت بسیار زیادی دارند.

در زمینه‌ی داروهای بیولوژیک هم سامسونگ فعلا از ۳ کارخانه استفاده می‌کند و کارخانه‌ی چهارم هم در حال ساخت است. علاوه بر این کارخانه‌ها، قرار است دو کارخانه‌ی دیگر هم تأسیس شود. این شرکت قصد دارد تا سال ۲۰۲۳ حدود ۳۰ درصد از سهم بازار مربوط به داروهای بیولوژیک را از آن خود کند.

سامسونگ در ارتباط با تجهیزات مخابراتی هم قصد دارد روی نرم‌افزارهایی تمرکز کنند که می‌توانند شبکه‌ها را پیشرفته‌تر و هوشمندتر کنند. برای این کار باید بودجه‌ی تحقیق و توسعه افزایش پیدا کند و تعداد بیشتری از نیروهای بااستعداد استخدام شوند. همچنین در کنار بهبود زیرساخت‌های ۵G، این شرکت آمادگی خود را برای ظهور ۶G بیشتر می‌کند.

در کنار تکنولوژی‌هایی مانند هوش مصنوعی و رباتیک، این شرکت بخشی از این بودجه را به توسعه‌ی انواع جدید نمایشگر، باتری‌های مبتنی بر چگالی انرژی بالا و باتری‌های موسوم به حالت جامد اختصاص خواهد داد.

منبع: ZDNet

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه