سامسونگ بیکسبی را با قابلیت‌های جدید به‌روزرسانی کرد

۱۶ آذر ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۹ ۱۷ آذر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
قابلیت‌های جدید بیکسبی

سامسونگ به‌تازگی دستیار صوتی هوشمند خود یعنی بیکسبی را با قابلیت‌های جدیدی که طبق خواسته‌ی کاربران بود به‌روزرسانی کرد.

اگر از گوشی‌های سامسونگ استفاده می‌کنید، احتمالا با بیکسبی آشنایی دارید. دستیار صوتی هوشمند سامسونگ که برای رقابت با دستیارهای صوتی قدرتمندی نظیر گوگل اسیستنت و سیری طراحی شده اما فعلا به نظر می‌رسد رقیب خوبی برای آن‌ها نباشد.

با این حال سامسونگ با به‌روزرسانی‌های گوناگون و افزودن قابلیت‌های جدید به بیکسبی سعی داشته آن را به دستیار هوشمند اول گوشی‌های خود تبدیل کند و تا حدودی هم در این مسیر موفق بود. اگرچه در ابتدا کاربران تمایل زیادی به بیکسبی نشان ندادند اما به مرور زمان درخواست‌های خود را جهت بهبود وضعیت این دستیار صوتی به سامسونگ عرضه کردند تا بتوانند به شکل بهتری از آن استفاده کنند.

تفاوت رابط کاربری بیکسبی بعد و قبل از آپدیت

در نتیجه‌ی این درخواست‌ها، سامسونگ هم بیکسبی را به‌روزرسانی کرد تا هم نزدیک به خواسته‌ی کاربران باشد و هم شکل و شمایل یکپارچه‌ای با رابط کاربری One UI داشته باشد. غول کره‌ای در وب‌سایت خود، از تغییرات گسترده‌ای که به بیکسبی اضافه شده خبر داد که از جمله مهم‌ترین آن می‌توان به تغییر منوی این برنامه با توجه به حالت نمایشگر (افقی – عمودی)، اجرای سریع‌تر و بهتر فرامین و همچنین اضافه شدن حالت تیره و روشن برای خوانایی بهتر اشاره کرد.

قابلیت‌های جدید بیکسبی

یکی دیگر از قابلیت‌های خوب بیکسبی، ساده‌تر شدن محیط کاربری است. بدین ترتیب وقتی آن را فرا می‌خوانید، تمام صفحه را اشغال نمی‌کند. همچنین حتی حین تماشای ویدیو و وب‌گردی هم می‌توانید بدون مشکل از آن استفاده کنید. اکنون بیکسبی به پایین‌ترین بخش صفحه منتقل شده و کاربر برای اجرای فرامین مجبور به بستن برنامه‌های در حال اجرا نخواهد بود.

قابلیت‌های جدید بیکسبی

بیکسبی همچنین هوشمندتر شده و فرامین مختلف و بهتری را بر اساس الگوی مصرفی کاربر به وی پیشنهاد می‌دهد. جالب اینجاست که اکنون می‌توانید فرامین صوتی پراستفاده‌ای که کاربران دیگر گوشی‌های سامسونگ از آن‌ها استفاده می‌کنند را به عنوان گزینه‌ی پیشنهادی مشاهده کنید. علاوه بر این‌ها، اکنون در حالت سامسونگ دکس هم می‌توانید از بیکسبی استفاده کنید و این یعنی تجربه‌ی کار با این دستیار صوتی هوشمند در صفحه‌ی بزرگتر هم در دسترس است.

برای به‌روزرسانی بیکسبی و دریافت تمام این قابلیت‌ها، مراحل زیر را دنبال کنید.

  • با فشردن کلید مخصوص بیکسبی (در برخی گوشی‌های سامسونگ) و یا نگه داشتن کلید پاور، آن را فرا بخوانید.
  • به سمت بالا سوایپ کنید تا صفحه‌ی اصلی این دستیار صوتی باز شود.
  • با لمس منوی همبرگری گوشه‌ی صفحه (سه خط روی هم)، گزینه‌هایی به نمایش در می‌آیند که باید از بین آن‌ها، Bixby settings یا همان تنظیمات بیکسبی را انتخاب کنید.
  • در بین منوی ظاهر شده، گزینه‌ی About Bixby Voice را انتخاب کرده و در نهایت روی کلمه‌ی Update کلیک کنید تا فرایند به‌روزرسانی انجام شود.

منبع: PhoneArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما