سامسونگ از این پس گلکسی A51 را فقط دوبار در سال آپدیت می‌کند

۲۰ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۱:۰۰ ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
گلکسی A51 آپدیت

اینطور که به نظر می‌رسد گلکسی A51 به عنوان اولین میان‌رده‌ی سامسونگ که واجد شرایط برای دریافت سه نسخه‌ی اندروید بود ازین پس هر سال فقط دوبار آپدیت می‌شود.

سامسونگ در سال ۲۰۲۰ از دو گوشی میان‌رده‌ی گلکسی A71 و A51 رونمایی کرد و موفق شد سود بسیار خوبی هم از فروش این محصولات کسب کند. مخصوصا گلکسی A51 که در آن سال پرفروش‌ترین گوشی اندرویدی هم لقب گرفت. در همین راستا بعد از اینکه شرکت کره‌ای اعلام کرد گوشی‌های پرچم‌دار از سال ۲۰۱۹ به بعد خود را به مدت سه‌سال به‌روزرسانی می‌کند، تصمیم گرفت گوشی‌های میان‌رده از سری A5X و A7X را هم تا همین مدت پشتیبانی کند. در نتیجه گلکسی A51 اولین میان‌رده‌ی شرکت کره‌ای لقب گرفت که تا سه‌سال آپدیت نرم‌افزاری و تا چهار سال آپدیت امنیتی دریافت می‌کرد.

اما اینطور که به نظر می‌رسد، گلکسی A51 دیگر قرار نیست آپدیت ماهانه دریافت کند. معمولا گوشی‌های شرکت کره‌ای برای امنیت بیشتر هر ماه آپدیت می‌شوند اما ظاهرا بعد از گذشت چند سال از عرضه، بازه‌ی زمانی بین آپدیت‌ها طولانی‌تر می‌شود. به این معنا که دیگر قرار نیست برای آن‌ها آپدیت ماهانه عرضه شود.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط وب‌سایت رسمی خود سامسونگ، گلکسی A51 به عنوان یکی از میان‌رده‌های این شرکت قرار است از این تاریخ در هر سال فقط دو آپدیت امنیتی دریافت کند. این در حالی است که فقط دو سال از عمر آن می‌گذرد و قاعدتا انتظار داشتیم حداقل چرخه‌ی پشتیبانی نرم‌افزاری آن به پایان برسد. در حال حاضر گلکسی A51 فقط یک آپدیت رسمی اندروید را دریافت کرده و باید دو بار دیگر هم آپدیت شود. یعنی با دریافت اندروید ۱۳ کار این گوشی از لحاظ نرم‌افزاری به پایان خواهد رسید.

اما موضوع مهم‌تر اینجاست که نسخه‌ی ۵G‌ این گوشی که فروش بسیار کمتری هم داشت و محبوبیت آن حتی به نیمی از محبوبیت مدل ۴G نمی‌رسید آپدیت‌های امنیتی را به صورت فصلی دریافت می‌کند و این یعنی چهار بار در هر سال که دو برابر بیشتر از مدل ۴G است.

امیدواریم این موضوع هیچ تغییری در روند آپدیت نرم‌افزاری گلکسی A51 ایجاد نکند و این گوشی بدون هیچ مشکلی، دو نسخه‌ی دیگر از اندروید را هم دریافت کند که بعید به نظر می‌رسد سامسونگ این کار را انجام ندهد. شرکت کره‌ای نمی‌خواهد شهرت بالای خود را که به لطف سیاست درست در زمینه‌ی آپدیت گوشی‌هایش چندین برابر هم شده به‌سادگی از دست بدهد.

این خبر اگرچه برای دارندگان گوشی گلکسی A51 خیلی خوب نیست اما باعث شد متوجه شویم وقتی سامسونگ می‌گوید چهار سال پشتیبانی امنیتی منظورش دقیقا آپدیت ماهانه نیست و بعد از گذشت مدتی، روند انتشار این آپدیت به یکی دو بار در طول یک سال کاهش پیدا می‌کند.

اینطور که به نظر می‌رسد شرکت کره‌ای مدت زمان آپدیت نرم‌افزاری گوشی‌های سری گلکسی S22 و تبلت‌های سری تب S8 و به احتمال بسیار زیاد گوشی‌های سری گلکسی S21 را به مدت چهار سال آپدیت نرم‌افزاری و پنج سال آپدیت امنیتی خواهد کرد تا بدین ترتیب از این حیث فاصله‌ی خود را با اپل کم کند. حال باید دید آیا از میان‌رده‌های جدید خود هم تا این اندازه پشتیبانی می‌کند یا خیر.

منبع: GSMArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar سعید

    جیب سامسونگ پرشو نیست فقط کلک و نامرد بازی واقعا طرفدار سامسونگ بودم ولی نگاه به اپل میکنم میبینم توی گوشی هایی که انصاف را رعایت میکنند اپل است