سامسونگ تولید نمایشگر تاشو برای شیائومی، گوگل و ویوو را به‌زودی آغاز می‌کند

۲۰ خرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
سامسونگ تاشو

هفته‌ی گذشته گزارشی منتشر شد که طبق آن سامسونگ قصد دارد شیشه‌ی محافظ فوق نازک خود را موسوم به UTG در کنار پنل‌های اولد تاشو در اختیار گوگل و دیگر شرکت‌ها قرار دهد. حالا بر اساس یک گزارش جدید، شرکت‌های شیائومی و ویوو هم در کنار گوگل در این زمینه قرارداد همکاری با سامسونگ امضا کرده‌اند.

گفته می‌شود این سه شرکت قصد دارند در سه‌ماهه‌ی چهارم سال جاری از گوشی‌های تاشوی خود رونمایی کنند و سامسونگ هم قرار است از ماه اکتبر (مهر-آبان) تولید این نمایشگرهای تاشو را آغاز کند. در این گزارش آمده که گوشی تاشوی گوگل پیکسل از نمایشگر ۷٫۶ اینچی داخلی بهره می‌برد.

همچنین به نظر می‌رسد ویوو برای گوشی تاشوی خود نمایشگر ۸ اینچی در نظر گرفته که مبتنی بر نسبت ابعاد ۱۰.۲:۹ است. این گوشی در بخش بیرونی از نمایشگر ۶٫۵ اینچی بهره می‌برد که البته این پنل توسط شرکت چینی BOE تولید خواهد شد. ابعاد نمایشگر گوشی تاشوی جدید شیائومی فاش نشده ولی می‌دانیم که نمایشگر داخلی آن توسط سامسونگ تولید می‌شود ولی شیائومی برای نمایشگر بیرونی این گوشی با شرکت CSOT قرارداد امضا کرده است.

سامسونگ تاشو

در همین زمینه باید به اوپو هم اشاره کنیم که گویا قصد داشت در سال جاری با استفاده از پنل‌های سامسونگ از اولین گوشی تاشوی خود رونمایی کند اما طبق گزارش‌ها عرضه‌ی این گوشی به سال ۲۰۲۲ موکول شده است. از بین ویژگی‌های فاش شده از این گوشی می‌توانیم به نمایشگر اصلی ۷٫۱ اینچی و نمایشگر بیرونی با ابعاد بین ۱٫۵ تا ۲ اینچ اشاره کنیم.

گویا هواوی برنامه‌هایی برای استفاده از پنل‌های ساخت سامسونگ هم در سر داشته اما به دلیل تحریم‌های آمریکا این برنامه‌ها عملی نشدند. به همین خاطر این شرکت برای گوشی‌های تاشو میت ایکس و میت ایکس ۲ از پنل‌های ساخت شرکت BOE استفاده کرده است. در نهایت باید خاطرنشان کنیم که سامسونگ به‌زودی از جدیدترین گوشی‌های تاشوی خود یعنی گلکسی زد فولد ۳ و گلکسی زد فلیپ ۳ رونمایی می‌کند و باید ببینیم نسبت به نسل قبلی چه حرف تازه‌ای برای گفتن دارند.

منبع: GSM Arena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه