غولآخرهای Sekiro حسابی با دارک سولز فرق خواهند داشت

۱۵ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی Sekiro

استودیوی «فرام سافتویر» (From Software) سازنده بازی «سکیرو: سایه‌ها دو بار می‌میرند» (Sekiro: Shadows Die Twice) اعلام کرده مبارزه با غولآخرهای این بازی با «بلادبورن» (Bloodborn) و سری بازی‌های «دارک سولز» (Dark Souls) تفاوت خواهد داشت. البته آنها هنوز مانند بازی‌های قبلی سخت خواهند بود ولی مکانیک‌های جدید بازی باعث می‌شود که هر مبارزه خاص و منحصر به فرد باشد.

کارگردان بازی «هیدِتاکا میازاکی» (Hidetaka Miyazaki) در مصاحبه‌ای با نشریه‌ی گیم اینفورمر (Game Informer) گفته است که از مکانیک‌های جدید حرکتی بازی – به غیر از شنا کردن – استفاده شده تا مبارزاتی جدید ساخته شود که نظیرش در بازی‌های قبلی دیده نشده است.

بازی Sekiro: Shadows Die Twice در ۲۲ مارس برای پلتفرم‌های ایکس باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

او در این باره گفته است: «قابلیت‌های جدید حرکتی اجازه مانور بهتر و پویاتری را در میدان نبرد و به هنگام مبارزه با غولآخرها خواهد داد. قابلیت‌هایی که هم بازی‌کننده و هم دشمنان می‌توانند از آنها بهره ببرند. قبلا بازی‌کننده‌ها به دور پای غولآخرها می‌دویدند و به آن ضربه می‌زدند ولی با این قابلیت‌های جدید هر دوی شما می‌توانید از کل میدان برای مبارزه استفاده کنید.»

البته همه‌ی مکانیک‌های حرکتی بازی در مبارزات با غولآخرها قابل استفاده نیستند. بعضی از باس‌ها مانند بازی‌های دارک سولز غول پیکر هستند و باید همانند قبل آنها را نابود کرد. بعضی از باس‌ها هم اجازه نمی‌دهند با استفاده از قلاب خود به این طرف و آن طرف میدان نبرد بروید یا با مخفی‌کاری از پشت آنها را بکشید. هر غولآخر یک نقطه ضعف به خصوص دارد که باید از آن برای نابودی او استفاده کرد.

بازی Sekiro

برای فهمیدن این نقاط ضعف یا روش‌های مقابله با هر غولآخر لازم نیست حتما با آنها بجنگید. در بازی‌های قبلی سری سولز مکانیکی وجود داشت که در آن بازی‌کننده‌های مختلف در نقشه‌ی بازی بازی برای یکدیگر پیام می‌گذاشتند. ولی این مکانیک در این بازی وجود ندارد و بازی Sekiro کاملا آفلاین است. البته در دنیای بازی شما می‌توانید اطلاعاتی در مورد آنها قبل از ورود بازی پیدا کنید. پیدا کردن این اطلاعات کاملا اختیاری است ولی میازاکی گفت که آنها می‌توانند شما را در برابر بعضی از «حقه‌های کثیف» و «ترفندهای فریبکارانه» دشمن آماده کنند.

بازی Sekiro

غولآخرهای جدید تنها چیزی نیست که استودیوی فرام سافتویر در این بازی نسبت به بازی‌های قبل خودش تغییر می‌دهد. بازی اصلا حالت چند نفره نخواهد داشت و در نتیجه شما می‌توانید بازی را هر وقت خواستید متوقف (Pause) کنید. هم‌چنین برخلاف دارک سولز و بلاد بورن، مناطق دنیای بازی سکیرو از طریق یک ناحیه‌ی مرکزی (هاب) به هم وصل هستند.

بازی Sekiro: Shadows Die Twice در ۲۲ مارس برای پلتفرم‌های ایکس باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

منبع: GameSpot

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه