سونی از دلیل نیامدن خود به E3 2019 می‌گوید

امیرحسین میرزایی ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۶:۳۰ ۱ اسفند ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
شاون لیدن

سونی و پلی‌استیشن برنامه‌ای برای شرکت در رویداد E3 سال جاری میلادی ندارند. سونی این خبر را دو سه ماه پیش اعلام کرد و گفت که حتی حول رویداد E3 2019 هم برنامه‌ای برگزار نخواهند کرد. تا به امروز چندان از دلیل نیامدن سونی به نمایشگاه E3 2019 نشنیده بودیم، ولی در قالب مصاحبه‌ای جدید، «شاون لیدن» از این موضوع صحبت کرده است.

«شاون لیدن» (Shawn Layden)، مدیر استودیوهای بازی‌سازی سونی، در مصاحبه‌ای به خبرگزاری سی‌نت گفته که رویداد E3 دیگر مثل گذشته نیست و ساختاری متفاوت پیدا کرده است.

مدیر استودیوهای سونی معتقد است که رویداد E3 دیگر مثل گذشته نیست و ساختاری متفاوت پیدا کرده است.

لیدن درباره‌ی این موضوع گفته است:

«زمانی که تصمیم گرفتیم در سال ۱۹۹۵، در دوره‌ی پلی‌استیشن وان، بازی‌های ویدیویی را از نمایشگاه CES خارج کنیم، رویداد E3 به نیاز دو گروه پاسخ می‌داد: فروشگاه‌ها و خبرنگاران.

فروشگاه‌ها می‌آمدند و برای مثال شخصی پیش ما می‌آمد و می‌گفت که من مسوول تامین ماشین‌های اسباب بازی، عروسک‌های باربی، نوارهای کاست و بازی‌های ویدیویی فلان فروشگاه هستم. شما چه چیزهایی دارید؟ از آن طرف نشریه‌ها بودند که به دنبال موضوع روی جلدشان می‌گشتند. اینترنتی هم وجود نداشت

راه انداختن یک نمایشگاه تجاری در آن زمان سال، دقیقا چیزی بود که این صنعت نوپا نیاز داشت و ما هم آن را انجام دادیم.»

سونی در E3 2018

پلی‌استیشن صحبت‌ها و جلسات تجاری‌شان را دیگر در رویداد E3 انجام نمی‌دهند: «ما در حال حاضر مراسمی در ماه فوریه برای خودمان به اسم Destination PlayStation داریم که فروشگاه‌ها و شرکت‌های همکارمان به آن می‌آیند و ما هم از اتفاقات سال برای‌شان می‌گوییم. آن‌ها تصمیم‌های تجاری‌شان را در ماه فوریه می‌گیرند. ماه ژوئن (ماه برگزاری نمایشگاه E3) برای صحبت با فروشگاه‌ها درباره‌ی برنامه‌های فروش آخر سال، بسیار دیر است.»

مدیر استودیوهای سونی معتقد است که رویداد E3 دیگر یک نمایشگاه تجاری نیست. او ادامه داده است: «بحث‌های تجاری و فروشگاه‌ها کاملا از E3 حذف شده‌اند. به لطف اینترنت و اینکه در همه حال خبر بازی وجود دارد، این رویداد به درد خبرنگاران هم نمی‌خورد و تاثیرش را از دست داده است. نهایتا E3 به عنوان یک نمایشگاه تجاری، امروزه هیچ فعالیت تجاری ندارد. دنیا تغییر کرده است، ولی E3 با این جریان حرکت نکرده.»

البته شاون لیدن دوباره به این موضوع هم اشاره می‌کند که یکی از دلایل حضور نیافتن در نمایشگاه E3، نداشتن محتوای کافی برای نمایش است: «ما تصمیم گرفته‌ایم تا در محدوده‌های زمانی طولانی، بازی‌های کمتر ولی بزرگتری بسازیم. از نظر زمانی، ژوئن ۲۰۱۹ زمان مناسبی برای نمایش چیز جدیدی از سمت ما نبود. اگر بگوییم که مراسمی داریم و مردم را جمع کنیم، آن‌ها منتظرند تا چیز جدیدی از ما ببینند.»

شاون لیدن سونی

به نظر می‌رسد که شرکت‌های مختلف درباره‌ی آینده‌ی E3 برنامه‌هایی دارند. شاون لیدن گفته است: «در حال صحبت درباره‌ی چگونگی تبدیل E3 به مراسمی امروزی‌تر هستیم. آیا می‌توان E3 را تبدیل به یک فستیوال بازی کرد؟ جایی که مردم به خاطر شنیدن خبرهای بزرگ به آن نمی‌آیند و در واقع مراسمی برای تجلیل از بازی‌هاست و بازی‌سازان در آن سخنرانی‌های مختلف می‌کنند و به طرفداران‌شان نزدیک‌تر می‌شوند.»

واضح است که شاون لیدن چیزی مثل رویداد سالانه‌ی کامیک-کان را در ذهن دارد.

نینتندو سال‌هاست که دیگر در نمایشگاه E3 کنفرانس برگزار نمی‌کند، ولی حضور سایر شرکت‌ها در این رویداد حتی از قبل پررنگ‌تر شده است. مایکروسافت رسما اعلام کرده که در E3 2019 با قدرت حضور خواهد داشت و می‌توانیم انتظار داشته باشیم الکترونیک آرتز و یوبی‌سافت و بتسدا و حتی شرکت مستقل Devolver Digital مثل سال‌های گذشته برنامه‌ی برگزاری کنفرانس‌های خود را حفظ کنند.

رویداد E3 2019 مثل سال‌های گذشته در خرداد ماه در لس آنجلس برگزار خواهد شد.

منبع: Cnet

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما