شینجی میکامی: امیدوارم بازسازی رزیدنت اویل ۴ داستان من را بهتر کند

۱۷ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۷:۳۰ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازسازی رزیدنت اویل 4

رزیدنت اویل ۴ (Resident Evil 4) دوباره به صدر اخبار بازگشته است. چندی پیش بود که نسخه‌ی واقعیت مجازی این بازی منتشر شد و توانست توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کند. حال شایعه‌های منتشر شده حاکی از این هستند که این بازی یک بازسازی کامل دریافت کند. البته این شایعه‌ها مدتی است که وجود دارند با این حال در حال حاضر بیش از پیش قدرت پیدا کرده‌اند.

حال نظر سازنده این بازی درباره‌ی ساخت یک بازسازی چیست؟ رزیدنت اویل ۴ در سال عرضه شد و توانست موفقیت بسیار خوبی را کسب کند. سازنده این بازی هم شینجی میکامی (Shinji Mikami) بود.

زمانی که از او درباره‌ی ساخت یک بازسازی کامل از رزیدنت اویل ۴ سؤال شد پاسخ داد:

بسیاری از افراد منتظر ساخت این بازسازی هستند و این بسیار خوب است. اگر کپکام بتواند یک کار خوب انجام دهد و داستان بازی را بهتر کند، قطعا یک محصول خوب خواهد بود.

زمانی که از میکامی درباره‌ی داستان رزیدنت اویل ۴ سؤال شد، او گفت که داستان این بازی را در سه هفته نوشته است. این اتفاق هم به این دلیل بود که کپکام به او ۳ هفته زمان داده بود.

بازسازی رزیدنت اویل 4

نسخه‌های مختلفی از رزیدنت اویل ۴ وجود دارد ولی هیچ کدام یک بازسازی کامل از این بازی نیستند.

پس طبق گفته‌های میکامی او امیدوار است افرادی که این بازسازی را انجام می‌دهند بیشتر روی آن وقت بگذارند. البته لازم به ذکر است که بازسازی بازی نباید باعث شود تا داستان اصلی فراموش شود. تنها باید در بخش‌های فرعی مثل جزئیات که کمبودهایی وجود داشت باید بهتر عمل کند.

در حال حاضر ساخت بازسازی رزیدنت اویل ۴ در حد یک شایعه است. چیزی بیشتر از این نیست. با وجود اینکه اخبار زیادی وجود دارد که این پروژه در حال ساخت است. تا زمانی که کپکام این موضوع را تأیید نکند نمی‌توان به طور قطع گفت چنین چیزی وجود دارد.

کپکام رزیدنت اویل ۲ و ۳ را به طور کامل بازسازی کرد. بازسازی رزیدنت اویل ۲ بسیار عملکرد خوبی داشت و توانست نمرات خوبی کسب کند. طرفداران رزیدنت اویل هم از آن راضی بوده و به‌شدت استقبال کردند. بعد از آن بازسازی رزیدنت اویل ۳ عرضه شد. با وجود اینکه این عنوان هم کیفیت خوبی داشت ولی طرفداران به اندازه شماره ۲ از آن استقبال نکردند. نکته اینجاست که سازندگان این دو بازسازی تغییراتی در داستان آن ایجاد کردند. البته این تغییرات به گونه‌ای بودند که اصالت بازی حفظ شده و حس آشنا را به کاربر القاء می‌کردند. با این حال در بخش‌های مهمی که بازی اصلی کمبود داشت، بازسازی توانست آن‌ها را جبران کند.

منبع: VG247.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar حسینی

    سلام جمله های نهایی بند آخر نوشتتون رو (“این تغییرات به گونه‌ای بودند که اصالت بازی حفظ شده و حس آشنا را به کاربر القاء می‌کردند”) در مورد نسخه دوم ریمیک قبول دارم اما در مورد نسخه سوم خیر، نسخه سوم تغییرات فراوانی داشت و به اصالت بازی آسیب وارد کرد. مکان هایی کلا از بازی حذف شدند و زمان بازی خیلی نسبت به بازی اصلی کم شد.
    به جز این مورد رزیدنت ایول ۳ ریمیک تو همه چیز عالی بود گرافیکش فوق العاده بود انفجار ها فوق العاده بود از لحاظ گیمپلی خیلی خوب بود و با رزیدنت ایول ۲ ریمیک فرقی نداشت تنها دلیلش ضربه خوردن به اصالت بازی بود و امیدوارم این قضیه توی نسخه چهارم اتفاق نیفته و تغییرات نهایتا در سطح همون تغییرات رزیدنت ایول ۲ باشن نه بیشتر.
    رزیدنت ایول ۳ بازی خوش ساختی بود ولی یک توهین برای طرفداران پروپا قرص این مجموعه به حساب میاد.