۱۹۰۰ کاربر سیگنال در معرض هک شدن قرار دارند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
سیگنال هک

اوایل این ماه بود که یک رخنه‌ی امنیتی در Twilio باعث شد هکرها بتوانند به پایگاه داده‌ی آن دسترسی پیدا کنند. حال سیگنال به ۱۹۰۰ کاربر خود هشدار داده که برای جلوگیری از هک شدن باید چه کاری انجام دهند.

Twilio یک گیت‌وی است که به پلتفرم‌های مبتنی بر وب کمک می‌کند تا از طریق متن یا صوت، با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این گیت‌وی اوایل این ماه مورد حمله‌ی هکرها قرار گرفت. در نتیجه‌ی همین موضوع، سیگنال هم احساس خطر کرد و به ۱۹۰۰ کاربر خود هشدار داد شاید اطلاعات آن‌ها در این جریان لو رفته باشد. اینطور که به نظر می‌رسد، هکرها در طول این مدت زمانی که به پایگاه داده‌ی Twilio دسترسی داشتند، فقط به دنبال سه شماره‌ی خاص می‌گشتند که به نظر می‌رسد موفق به یافتن آن شده‌اند.

ظاهرا یکی از این سه شخص به سیگنال اعلام کرده که هکرها با استفاده از شماره‌ی او، یک دستگاه جدید را در Twilio ثبت نام کرده‌اند تا بدین ترتیب بتوانند از طریق آن حساب، با اشخاص دیگر ارتباط برقرار کنند. اینطور که سیگنال می‌گوید، تاریخچه‌ی پیام، لیست مخاطبین، اطلاعات کاربری، لیست افراد بلاک شده و سایر اطلاعات شخصی در امان مانده است چرا که هکرها فقط به دنبال شماره‌ی این سه نفر بودند.

با این حال سیگنال به کاربران خود توصیه کرده که حتما از تنظیمات امنیتی Registration Lock استفاده کنند چرا که با فعال کردن این گزینه‌ی امنیتی، هر زمان که شخصی بخواهد با شماره‌ی این افراد یک دستگاه جدید را ثبت نام کند، به رمز عبور نیاز خواهد داشت. این رمز عبور هم باید آنقدر سخت باشد که هکرها نتوانند به‌راحتی آن را کدگشایی کنند.

حالا سیگنال دارد تلاش می‌کند به نوعی با این ۱۹۰۰ کاربر ارتباط برقرار کرده و از آن‌ها بخواهد یک‌بار دیگر حساب خود را ثبت نام و این‌بار قابلیت امنیتی Registration Lock را فعال کنند. همچنین سیگنال اعلام کرده دارد با Twilio بر سر بهبود وضعیت امنیتی این گیت‌وی همکاری می‌کند.

  • اگر از سیگنال استفاده می‌کنید، یک‌بار دیگر حساب کاربری خود را با شماره‌ی خود ثبت نام کنید و به منوی تنظیمات بروید.
  • در بخش حساب کاربری (Account)، قابلیت Registration Lock را فعال کنید.

اگر رمز عبور خود را فراموش کنید، شاید تا ۷ روز اجازه‌ی دسترسی به حساب خود را نداشته باشید و توجه کنید سیگنال به هیچ وجه نمی‌تواند این رمز را برای شما ریست کند. بنابراین وقتی این قابلیت امنیتی را فعال می‌کنید، حتما اطمینان حاصل کنید که رمز عبور آن را حفظ خواهید کرد.

منبع: PhoneArenaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما