اسنپدراگون ۸ نسل ۲ بهره‌وری انرژی را در اولویت قرار داده است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اسنپدراگون 8 نسل 2

بر اساس اعلام رسمی شرکت کوالکام، جدیدترین چیپست پرچم‌دار این شرکت یعنی اسنپدراگون ۸ نسل ۲ اواخر آبان رسما معرفی خواهد شد. این چیپست باید با رقبایی مانند A16 اپل و دایمنسیتی ۹۱۰۰ مدیاتک رقابت کند که هیچکدام هنوز معرفی نشده‌اند و به همین خاطر نمی‌توانیم به مشخصات آن‌ها بپردازیم. حالا طبق اعلام یکی از افشاگران چینی، به نظر می‌رسد کوالکام برای اسنپدراگون ۸ نسل ۲ توجه ویژه‌ای به بهره‌وری انرژی نشان داده و ممکن است این رویکرد به بهای کاهش قدرت عملکرد تمام شود.

در رابطه با این تراشه طی ماه‌های گذشته گزارش‌های زیادی منتشر شده است. گفته می‌شود همان تیم مسئول طراحی تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۳۵، وظیفه‌ی توسعه‌ی اسنپدراگون ۸ نسل ۲ را بر عهده گرفته‌اند. برای یادآوری باید بگوییم که اسنپدراگون ۸۳۵ در سال ۲۰۱۶ معرفی شد و در آن دوران به دلیل ۲۵ درصد مصرف انرژی کمتر نسبت به نسل قبلی، مورد استقبال زیادی قرار گرفت. البته بخش مهمی از این بهبود مصرف انرژی به لطف مهاجرت از فناوری ۱۴ نانومتری به فناوری ساخت ۱۰ نانومتری ممکن شد.

البته با توجه به پیشرفت فناوری‌های جدید، این مقدار بهبود مصرف انرژی دیگر چشمگیر نیست. به عنوان مثال می‌توانیم به اسنپدراگون ۸ پلاس نسل ۱ اشاره کنیم که تفاوت گسترده‌ای با مدل استاندارد ندارد و صرفا با برخی بهبودهای جزئی و استفاده از فناوری ساخت شرکت TSMC موفق شده تا ۳۰ درصد مصرف انرژی را کاهش دهد. به دلیل مشکلات و ضعف‌های سامسونگ در زمینه‌ی ساخت چیپست‌های پرچم‌دار، گفته می‌شود اسنپدراگون ۸ نسل ۲ به همراه دو نسل بعدی آن توسط این شرکت تایوانی تولید خواهد شد. در هر صورت باید ببینیم این چیپست نسبت به نسل قبلی چه حرفی برای گفتن خواهد داشت.

منبع: notebookcheck



برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما