چیپست اسنپدراگون ۸۹۸ برای اولین بار در گیک‌بنچ دیده شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اسنپدراگون 898

اسنپدراگون ۸۹۸ جدیدترین چیپست پرچم‌دار شرکت کوالکام محسوب می‌شود و حالا به لطف افشای اولین بار بنچمارک آن در سایت گیک‌بنچ، می‌توانیم به ویژگی‌های آن بپردازیم. اگرچه معمولا شیائومی برای اولین بار گوشی مجهز به چیپست پرچم‌دار کوالکام را عرضه می‌کند، ولی این بنچمارک مربوط به یک گوشی ویوو است. طبق گزارش‌های مختلف، گوشی‌های سری شیائومی می ۱۲ همراه با این چیپست راهی بازار خواهند شد.

در این بنچمارک، اسنپدراگون ۸۹۸ در زمینه‌ی تک‌هسته‌ای و چندهسته‌ای امتیاز ۷۲۰ و ۱۹۱۹ را ثبت کرده که بسیار پایین‌تر از ارقام ثبت شده توسط نسل قبلی است. این در حالی است که طبق گزارش‌های منتشر شده، اسنپدراگون ۸۹۸ حدود ۲۰ درصد سریع‌تر از ۸۸۸ است ولی در هر صورت این افزایش سرعت در این بنچمارک دیده نمی‌شود.

اسنپدراگون 898

این عملکرد ضعیف‌تر از حد انتظار می‌تواند به دلیل فریم‌ور ناپایدار گوشی و همچنین نهایی نبودن تراشه‌ی موردنظر باشد. از طرف دیگر، شاید این آزمایش در حالت صرفه‌جویی باتری انجام شده که در این حالت فشار کمتری به پردازنده وارد می‌شود و به همین خاطر عملکرد ضعیف‌تری را ثبت می‌کند. روی هم رفته باید منتظر انتشار بنچمارک‌های بیشتری بمانیم تا ببینیم آیا دیگر بنچمارک‌ها هم اعداد پایینی را نشان می‌دهند یا نه.

همان‌طور که انتظار داشتیم، هسته‌ی اصلی این چیپست Cortex-X2 است که از سرعت ۲.۴۲ گیگاهرتز بهره می‌برد. در این بنچمارک اگرچه به نام هسته‌های Cortex-A710 و Coretx-A510 اشاره‌ای نشده ولی با توجه به سرعت‌های ۲٫۱۷ گیگاهرتز و ۱٫۷۹ گیگاهرتز با همین هسته‌ها سروکار داریم. این اعداد نشان می‌دهند که بنچمارک به دست آمده از این مدل اسنپدراگون ۸۹۸ حداکثر توان آن را ارائه نکرده است.

بر اساس یکی از گزارش‌ها، حداکثر سرعت Cortex-X1 به ۳٫۰۹ گیگاهرتز می‌رسد. برای مقایسه باید بگوییم که هسته‌های X1، A78 و A55 موجود در اسنپدراگون ۸۸۸ به ترتیب از سرعت‌های ۲٫۷، ۲٫۴ و ۱٫۷ گیگاهرتز بهره می‌برند.

منبع: NoteBookCheck



برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما