SoftBank شرکت ARM را خرید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

SoftBank خبر از خرید شرکت انگلیسی ARM Holdings داده است. شرکت ARM Holdings یکی از بزرگ‌ترین سازنده‌های چیپ‌ست موبایل در دنیا است. شرکت ژاپنی SoftBank برای خرید ARM مبلغ ۲۳.۴ میلیارد پوند (چیزی حدود ۳۱ میلیارد دلار) پرداخت کرده است. این مقدار، بیشترین رقمی است که تا به حال برای خرید یک شرکت تکنولوژی در اروپا پرداخت شده. SoftBank برای خرید هر سهم ARM نزدیک به ۱۷ پوند پرداخت کرده است. خرید شرکت انگلیسی ARM از سوی SoftBank در حالی انجام می‌شود که به دلیل نتیجه‌ی رفراندوم بریتانیا برای خروج از اتحادیه‌ی اروپا، قیمت پوند کاهش سنگینی کرده بود.

شرکت SoftBank در سال‌های اخیر Vodafone ژاپن و Sprint را خریده بود.

طبق خبری که Financial Times منتشر کرده، پایین آمدن قیمت پوند، خرید شرکت ARM را به ذهن شرکت‌های زیادی انداخته بود. با این حال، این شرکت توانسته بود مانع از کاهش ارزش‌اش شود. شرکت ARM به بزرگی غولهایی ساخت چیپ‌ست مثل اینتل نیست، اما این شرکت ایده‌های ثبت شده‌ی زیادی دارد که توسط اپل و سامسونگ استفاده می‌شوند و به همین دلیل، از هر چیپ‌ست‌ای که این دو شرکت می‌سازند، سودی هم نصیب ARM می‌شود. سال گذشته، شرکت ARM بیش از ۱۵ میلیارد چیپ‌ست تولید کرده بود نیمی از آن‌ها، در گوشی‌های هوشمند استفاده شده‌اند.

شرکت SoftBank در سال‌های اخیر، شعبه‌ی ژاپن Vodafone را به قیمت ۱۵ میلیارد دلار خریده بود و سه سال پیش هم برای ادغام با شرکت Sprint نزدیک به ۲۰ میلیارد دلار پرداخته بود.

منبع: The Verge

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

مسابقۀ حرفه‌ای ربات‌های پرندۀ حمل کالا



برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. hesam

    ۳۱ میلیارد دلار ، ۱۵ میلیارد دلار ، ۲۰ میلیارد دلار … انگار پول خورد واسشون :-/

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما