اولین نگاه به گیم‌پلی سونیک فرانتیرز؛ دنیایی گسترده و بزرگ

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
Sonic Frontiers

چندی پیش بود که بازی سونیک فرانتیرز (Sonic Frontiers) معرفی شد. همانطور که گفته شد این بازی در سبک جهان باز بوده که چیز جدیدی در مجموعه سونیک است. از آن زمان اخبار زیادی از این بازی منتشر نشد تا اینکه تریلر گیم‌پلی این بازی عرضه شد. در این تریلر محیط کلی بازی نشان داده شده است.

به طور کلی تمرکز این تریلر جدید روی دنیای بازی و طریقه حرکت سونیک است. با توجه به اینکه سونیک این توانایی را دارد که بسیار سریع بدود، قطعاً گشت و گذار در این دنیا کار دشواری نخواهد بود. در این دنیا ریل هم وجود دارد. سونیک می‌تواند روی آن‌ها حرکت کرده و از آن‌ها برای حرکت سریع استفاده کند. همینطور اینکه در این تنها موانعی مثل حباب وجود دارند که قابلیت چندین پرش پشت سر هم را برای سونیک فراهم می‌کنند.

یکی از موارد نشان داده شده، قابلیت چرخیدن سریع دور موانع مختلف است. با اینکار سونیک می‌تواند با سرعت دور یک چیز چرخید و آن را به آتش بکشد. در دنیای سونیک پازل‌های زیادی وجود دارد. شما باید آن‌ها را حل کرده تا بتوانید راه خود را باز کرده و به پیش بروید.

Sonic Frontiers

یکی از نکات قابل توجه در این تریلر خالی بودن دنیا است. به این حالت که شما محتوای چندانی را نمی‌توانید از دور ببینید. از طرفی حتی از نزدیک نیز محیط‌های زیادی وجود دارند که هیچ چیزی درونشان نیست. در این مدت عناوین جهان باز مثل الدن رینگ (Elden Ring) باعث شدند تا انتظارات به شدت از این سبک بالا برود. اصلاً هدف از جهان باز کردن یک بازی افزودن محتوای زیاد به آن است. حال اگر یک بازی جهان باز چیزی برای ارائه نداشته باشد، هدف اصلی بازی از بین رفته و روند آن نیز کند خواهد شد.

البته این موارد گفته شده در تریلر حال حاضر است. باید دید که شرکت سازنده تا زمان عرضه چه مواردی را به آن اضافه خواهد کرد. به طور کلی سونیک پتانسیل زیادی برای بازی‌سازی دارد. نکته اینجاست که ورود به دنیای عناوین جهان باز کار دشواری است. به دلیل اینکه عناوین این مجموعه معمولاً بسیار قدرتمند بوده و به همین دلیل شرکت سازنده باید بسیار خوب عمل کند تا فروش لازم را داشته باشد.

منبع: Polygon.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما