پلی‌استیشن وی‌آر ۲ سال آینده روی کامپیوتر هم قابل استفاده خواهد شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
PlayStation VR2

هدست‌های واقعیت مجازی سونی یا پلی‌استیشن وی آر (Playstation VR) از زمان عرضه به صورت انحصاری برای کنسول‌های پلی‌استیشن در دسترس بودند. همین موضوع باعث شد تا از تمام پتانسیل آن‌ها استفاده نشده و عناوین کمی برای این هدست‌ها عرضه شود. این در صورتی است که پلی‌استیشن وی آر تکنولوژی بسیار زیادی داشته و کیفیت به شدت بالایی دارد.

حال با توجه به اینکه اخیراً سیاست‌های سونی کمی تغییر کرده و بازی‌های انحصاری خود را برای کامپیوتر هم عرضه کرده است، ما شاهد اخبار جدیدی در مورد هدست پلی‌استیشن وی آر ۲ هستیم. در پست بلاگی که اخیراً در مورد آینده وی آر ۲ منتشر شده، شما متوجه خواهید شد که در انتهای پست نوشته شده که سونی در حال کار روی سیستمی است که کاربران بتوانند از وی آر ۲ روی کامپیوتر هم استفاده کنند. این قابلیت به زودی به طور کامل به این هدست اضافه خواهد شد و توضیحات بیشتر نیز از آن منتشر می‌شود.

در این قسمت از بلاگ نوشته شده که وی آر ۲ توانایی اجرای برخی بازی‌های اضافه را روی کامپیوتر خواهد داشت. در نتیجه وی آر ۲ به یک هدست کامل واقعیت مجازی کامپیوتر مثل ولو ایندکس (Valve Index) تبدیل نخواهد شد ولی همین موضوع هم یک پیشرفت است. مخصوصاً اینکه این هدست به صورت انحصاری برای پلی‌استیشن ۵ در دسترس بود و افراد زیادی نمی‌توانستند از آن استفاده کنند.

پلی‌استیشن وی آر 2 کامپیوتر

نکته اینجاست که هدست واقعیت مجازی سونی کیفیت بسیار بالایی دارد. همین موضوع باعث شده تا کاربران دستگاه‌های دیگر نیز به سمت آن جذب شوند. کیفیت صفحه نمایش این هدست واقعیت مجازی به شدت بالا بوده و از طرفی کنترلرهای خوبی هم دارد در کنار آن قیمت پلی‌استیشن وی آر ۲ مناسب بوده که باعث شده با استقبال خوبی روی پلتفرم خود روبرو شود.

در حال حاضر هدست پلی‌استیشن وی آر ۲ توانایی اتصال به کامپیوتر را دارد. مشکل اینجاست که کامپیوتر به آن دسترسی زیادی نداده و در نتیجه شما نمی‌توانید با استفاده از کنترلرهای وی آر ۲ بازی‌های مختلف را تجربه کنید. همینطور اینکه تنظیم آن کار دشواری بوده که باعث شده برای استفاده روی کامپیوتر مورد مناسبی نباشد.

حال با خبری که اخیراً منتشر شده، این وضعیت تغییر خواهد کرد. برای پشتیبانی از بازی‌های کامپیوتر سونی باید کاری کند که هدست به طور کامل با محیط کامپیوتر سازگار شده و در نتیجه تمامی قابلیت‌های آن روی این پلتفرم قابل استفاده باشد. حتی امکان دارد تعداد بازی‌های پشتیبانی شده کم باشد ولی این هدست تجربه بهتری را روی کامپیوتر به کاربران ارائه خواهد داد.

نکته اصلی اینجاست که قیمت مناسب این هدست، در کنار سخت افزار خوب آن باعث شده ارزش زیادی داشته باشد. هدست وی آر ۲ از چیزی مثل کوئست ۳ گرانتر است ولی کیفیت سخت افزاری بالاتری داشته و تجربه بهتری را به کاربران ارائه می‌دهد.

منبع: Rockpapershotgun

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیدیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما