سونی شاید یک دسته‌ی پلی‌استیشن برای گوشی‌های هوشمند بسازد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
playstation xperia

طبق طرح‌های ثبت شده‌ای که به‌تازگی عرضه شده سونی در حال کار روی یک کنترلر برای گوشی‌های هوشمند است. طرح عرضه شده موبایل را در میان و در دو طرف آن دستگاهی مشابه یک کنترلر را نشان می‌دهد. این طراحی بسیار مشابه نینتندو سوییچ است.

کنترلری که اطراف موباید وجود دارد بیشتر شبیه به دوئال شاک ۴ (Dualshock 4) است. این نکته جالب است به دلیل اینکه کنترلر دوئل سنس (Dual Sense) از نظر ارگونومی بسیار بهتر از دوئال شاک ۴ است. طبق اطلاعات عرضه شده، این کنترلر جدید دارای قسمتی است که می‌تواند حرکت دستگاه را شناسایی کند.

اگر این دستگاه ساخته شود به‌وسیله آن می‌توان بازی‌های پلی‌استیشن را با استفاده از ریموت پلی (Remote Play) یا گیمینگ ابری روی گوشی موبایل تجربه کرد. چیزی مشابه Xcloud ایکس باکس که از طریق گوشی‌های هوشمند بازی‌های ایکس‌باکس را امتحان کرد. البته این سیستم ابری همچنان مشکلات زیادی دارد ولی برای ابتدای کار، شروع خوبی داشته است.

کنترلر سونی برای موبایل

طرح ثبت شده از سونی بیشتر شباهت به کنترلر دوئل شاک ۴ دارد.

دقت کنید که در حال حاضر کنترلرهای سونی به‌راحتی از طریق بلوتوث به گوشی‌های موبایل متصل می‌شوند.

چند ماه پیش سونی نیکولا سباستیانی (Nicola Sebastiani) را استخدام کرد. او در گذشته روی اپل آرکید کار می‌کرده است. همچنین این کمپانی تصمیم به استخدام افرادی برای سازگار کردن مجموعه‌های محبوب سونی برای دستگاه‌های همراه، گرفته است. در همان زمان بود که رییس سونی، جیم رایان، اعلام کرد که قرار است تعدادی از عناوین محبوب سونی را به پلتفرم موبایل عرضه شوند.

جیم رایان در بیانیه خود گفت:

ما همواره به اینکه چگونه کاربران از بازی لذت می‌برند فکر می‌کنیم. ما در ابتدای کار موفقیتی در زمینه بازی‌های موبایل داشتیم. زمانی که ما به این پلتفرم وارد شویم، به تعداد بسیار زیادی از گیمرها دسترسی خواهیم داشت که تا به حال نداشته‌ایم.

پلی‌استیشن تعداد بسیاری عناوین محبوب دارد که برای وارد شدن به دنیای گوشی‌های هوشمند آماده هستند. ما هم در تلاش هستیم تا بازار موبایل را بررسی کنیم و به بهترین نحو وارد آن بشویم.

کنترلر سونی برای موبایل

سونی در گذشته تجربه خوبی در زمینه گیمینگ همراه داشته است.

اگر بخواهیم موبایل‌های هوشمند را یک پلتفرم گیمینگ در نظر بگیریم، این پلتفرم بیشترین مخاطب را در سراسر جهان دارد. به همین دلیل است که شرکت‌های زیادی تمایل به وارد شدن به بازار رقابت گوشی‌های موبایل دارند. همان‌طور که در گذشته دیدیم تعدادی از عناوین بزرگ گیمینگ مثل کال آو دیوتی نیز وارد دنیای بازی‌های موبایل شدند. به‌خصوص اینکه سخت‌افزار تلفن‌های همراه روز به روز قوی‌تر شده و زمینه را برای تجربه بازی‌های سنگین از نظر گرافیکی فراهم خواهند کرد.

منبع: VideoGamesChronicles.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما