سونی یک میلیارد دلار در اپیک گیمز با هدف گسترش متاورس سرمایه‌گذاری کرد

۲۶ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰ ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
sony epic games

به‌تازگی شرکت سونی ۱ میلیارد دلار دیگر هم در اپیک گیمز سرمایه‌گذاری کرده است. آن‌ها قبل از این هم بخش اندکی از سهام اپیک گیمز را در اختیار داشته بودند و از ژوئن ۲۰۲۰ حدود ۴۵۰ میلیون دلار در این شرکت سرمایه‌گذاری کردند.

علاوه بر سونی، شرکت KIRKBI، هلدینگ و شرکت سرمایه‌گذاری پشت گروه لگو (Lego Group)، در جدیدتری سرمایه‌گذاری خود یک میلیارد دلار در اپیک گیمز سرمایه‌گذاری کرده است. آن‌ها دلیل این سرمایه‌گذاری را تسریع جاه‌طلبی‌های شرکت‌ها در فضای متاورس بیان کرده‌اند.

در حالی که در حال حاضر هیچ تعریف مشترک و قابل‌قبول جهانی برای این پدیده وجود ندارد، می‌توان گفت متاورس شبکه‌ای از فضاهای مجازی سه‌بعدی است که در آن کاربران می‌توانند با همدیگر معاشرت، بازی و کار کنند و برخی از افراد آن را به‌عنوان جانشین اینترنت موبایل تصور می‌کنند.

کِنیچیرو یوشیدا، مدیر شرکت سونی، در بیانیه‌ی خود اعلام کرده است: «به‌عنوان یک شرکت سرگرمی خلاق، ما از سرمایه‌گذاری در اپیک برای تعمیق روابط خود در زمینه متاورس هیجان‌زده هستیم، فضایی که سازندگان و کاربران وقت خود را در آن به اشتراک می‌گذارند.»

sony epic games

یوشیدا در ادامه‌ی صحبت‌های خود بیان کرد:‌ «ما همچنین مطمئن هستیم که تجربه و تخصص اپیک، از جمله موتور بازی قدرتمند آن‌ها، همراه با فن‌آوری‌های سونی، به تلاش‌های مختلف ما مانند توسعه تجربیات جدید طرفداران خود در ورزش و ابتکارات تولیدات مجازی ما سرعت می‌بخشد.»

اپیک و گروه لگو هفته گذشته اعلام کردند که وارد یک شراکت بلندمدت شده‌اند تا بتوانند به آینده متاورس شکل دهند و آن را برای کودکان و خانواده‌ها ایمن کنند. ارزش اپیک پس از تکمیل آخرین دور گزارش مالی خود که مشروط به تأییدیه‌های نظارتی است، به ۳۱.۵ میلیارد دلار خواهد رسید.

تیم سویینی، مدیر شرکت اپیک درباره‌ی این موضوع گفته است: «همان‌طور که ما آینده سرگرمی و بازی‌ را دوباره ترسیم می‌کنیم، به شرکایی نیاز داریم که بتوانند دیدگاه ما را به اشتراک بگذارند. ما این را در همکاری خود با سونی و KIRKBI پیدا کرده‌ایم. این سرمایه‌گذاری به کار ما برای ساختن متاورس سرعت می‌بخشد و فضاهایی را ایجاد می‌کند که بازیکنان می‌توانند در آن با دوستانشان سرگرم شوند، برندها می‌توانند تجربیات خلاقانه و همه‌جانبه ایجاد کنند و سازندگان می‌توانند جوامعی بسازند و پیشرفت کنند.»

sony epic games

همان‌طور که از بیانیه‌ی مدیر شرکت سونی مشخص است، این سرمایه‌گذاری با تمرکز بخش بازی‌ها انجام نشده و هدف اصلی آن سرمایه‌گذاری بلندمدت روی متاورس است. اپیک گیمز از آن دسته شرکت‌هایی بوده که برای مدت زیادی است که روی برنامه‌های خود برای متاورس تمرکز کرده و تأکید زیادی را درباره‌ی آینده آن داشته است. علیرغم اینکه شرکت‌های بزرگی علاقه‌ی خود را به متاورس نشان داده‌اند اما همچنان آینده و موفقیت این ایده در هاله‌ای ابهام قرار دارد و باید زمان سپری شود تا ببینیم سرانجام آن چه خواهد شد. با این حال، این سرمایه‌گذاری نشان می‌دهد که سونی هم توجه زیادی به آینده‌ی متاورس دارد و می‌خواهد روی آن سرمایه‌گذاری زیادی انجام دهد.

با سرمایه‌گذاری‌های قبلی، تاکنون سونی حدود ۱.۴۵ میلیارد دلار در شرکت اپیک گیمز سرمایه‌گذاری کرده است. بیش‌ترین سهم این شرکت در اختیار تیم سویینی است و پس از او هم شرکت چینی تنسنت سهم زیادی از اپیک گیمز را در اختیار دارد.

منبع: VGC

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما