سونی با راه‌اندازی Sony Mobility از ورود جدی به صنعت خودرو خبر داد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
رونمایی از کانسپت خودروهای الکتریکی ویژن اس سونی

سونی با معرفی واحد حمل‌ونقل و طرح مفهومی خودروهای سری ویژن-اس قصد دارد به‌طور جدی روی صنعت خودروهای الکتریکی و خودران تمرکز کند.

در طول ارائه‌ی اصلی «سونی» (Sony) در نمایشگاه CES 2022 این شرکت خودروی «ویژن اس» (Vision S) را که سال گذشته شاهد بودیم، به همراه یک خودروی شاسی‌بلند مفهومی جدید به جدید با نام «ویژن اس ۰۲» (Vision-S 02) معرفی کرد.

این بار اما شگفتی بزرگ آغاز به کار «سونی موبیلیتی» (Sony Mobility) است؛ یک شرکت جدید که بر روی خودروهای الکتریکی تمرکز خواهد کرد. در حالی که صنعت فناوری چندین سال روی این موضوع تمرکز کرده است که آیا اپل خودروی الکتریکی تولید خواهد کرد یا نه، سونی پیش از این یک نمونه اولیه‌ی مملو از فناوری‌های تازه معرفی کرده است و اکنون یک گام هم فراتر می‌رود.

سونی چندین ویدیوی نمایشی را منتشر کرده است که هر دو نمونه‌ی اولیه‌ی ویژن-اس در آن‌ها دیده می‌شوند. برخی از این ارائه‌ها لحظاتی از سبک زندگی بی‌نقصی را که این خودروها می‌توانند بخشی از آن باشند، نشان می‌دهند. برخی دیگر طراحی رابط کاربری را به نمایش می‌گذارند یا آزمایش رانندگی از راه دور را با کمک شبکه‌ی ۵G که ارتباط آنی توکیو و آلمان را ممکن می‌سازد، نشان می‌دهند.

هنوز کاملا مشخص نیست که آیا همه‌ی این طراحی‌ها منجر به این می‌شود که روزی شاهد عرضه‌ی یک خودرو با برند سونی باشیم یا نه اما واضح است که این شرکت چشم‌اندازی برای آینده‌ی خودروهای الکتریکی و خودران دارد.

«کنیچیرو یوشیدا» (Kenichiro Yoshida) رئیس و مدیرعامل شرکت گفت: «ما در حال بررسی عرضه‌ی تجاری خودروی الکتریکی سونی هستیم.» در این بررسی احتمالا سونی به دنبال این موضوع است که یک شرکت سرگرمی خلاق، چگونه می‌تواند حمل‌ونقل را بازتعریف کند.

در رونمایی سال گذشته از ویژن-اس، سونی درباره‌ی قابلیت‌های خود با حسگرها صحبت کرد و خواهیم دید که چگونه از مزیت فناوری در صنعت خودرو استفاده می‌کند. در سال ۲۰۲۱ این شرکت هم مانند خودروسازان در مواجهه با کمبود تراشه دچار مشکلاتی شد اما اینکه آیا قصد دارد به‌,نوان یک رقیب تمام عیار به تولیدکنندگان خودرو بپیوندد یا به دنبال مشارکت برای تولید خودرو است، چیزی است که هنوز مشخص نیست.

عکس کاور: رونمایی از کانسپت خودروهای الکتریکی ویژن اس سونی
Credit: Sony

منبع: The Vergeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما